عمومی

جمهوری اسلامی ایران به دنبال فتح بازارهای جهانی است

نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس گفت: ما در مذاکرات به دنبال این نیستیم و نبودیم که بازارخودمان را به روی کشورهای غربی باز کنیم، بلکه به دنبال فتح بازارهای جهانی برای خودمان هستیم.

نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس گفت: ما در مذاکرات به دنبال این نیستیم و نبودیم که بازارخودمان را به روی کشورهای غربی باز کنیم، بلکه به دنبال فتح بازارهای جهانی برای خودمان هستیم.
به گزارش زیرکوه نیوز؛ جواد هروی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان زیرکوه،‌ اظهار داشت: آن چیزی که در شرایط حساس کنونی و در شرایط مذاکره با کشورهای غربی باید برای ما به صورت منطقی صورت پذیرد،‌ وحدت رویه و همدلی و همزبانی است.
وی تصریح کرد: استکبار جهانی خط و نشانهای زیادی برای کشور ما کشیده است و امروز دولت آمریکا با یک نگاه مقتدرانه و در عین حال صلابت بیش از حد در عرصه جهانی جولان میدهد اما دولت جمهوری اسلامی ایران توانسته است دولت آمریکا و دولتهای غربی را پای میز مذاکره بکشاند و توانست از این مقوله نتایج مثبتی بگیرد.
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت‌های غربی برای مذاکره و حضور در بازار ایران با یکدیگر رقابت می‌کنند،‌ افزود: ما در مذاکرات به دنبال این نیستیم و نبودیم که بازار خودمان را به روی کشورهای غربی باز کنیم، بلکه به دنبال فتح بازارهای جهانی برای خودمان هستیم.
هروی با تاکید بر وحدت و همدلی بین مردم و دستگاههای اجرایی تاکید کرد: در چنین شرایط حساسی که با کشورهای غربی در حال مصاف هستیم،‌ آنچه از همه مهمتر است وحدت و یکپارچگی بین مردم و دستگاههای اجرایی است، که این همدلی و وفاق میتواند عامل خیر و برکت باشد.
وی ادامه داد: اگر چه خشکسالیهای پی درپی امان مردم را بریده است و تاثیر مخربی بر جامعه گذاشته،‌ اما آن چیزی که بیش از خشکسالی میتواند موثر و مخرب باشد،‌ تفرقه در یک جامعه است، بنابراین همه مدیران دستگاههای اجرایی را به وفاق و همدلی دعوت میکنم.
یکی از مسائل حیاتی در شهرستان زیرکوه، مسئله آب است
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: منطقه زیرکوه،‌ زادگاه مرزنشینان و دلاورمردانی است که از مرزهای ایران اسلامی محافظت و پاسداری میکنند اما آن چیزی که امروز این مردم غیور به شکل حیاتی با آن دست و پنجه نرم میکنند،‌ مشکل آب شرب و آب قنوات است، که اگر در این مورد اقدامات جدی صورت نگیرد این شهرستان خالی از سکنه میشود.
هروی با بیان اینکه در بحث آب چه روستایی و عشایری تاکنون اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است،‌ تصریح کرد: مسئله آب یکی از مسائل حیاتی شهرستان زیرکوه است و امیدواریم با پیگیریهای انجام شده دو مجتمع آبرسانی روستایی آهنگران و طرح عظیم مجتمع آبرسانی شهری آهنگران که خط انتقال آن دو شهرستان قاین و زیرکوه را در برخواهد گرفت به بهرهبرداری برسد.
وی یادآور شد: در استان خراسان جنوبی کسی ناتنی نیست و اگر قرار است اعتباری توزیع شود باید همه به صورت یکسان و مساوی از این اعتبارات بهرهمند شوند و امیدواریم با اختصاص اعتبارات هرچه سریعتر شاهد بهرهبرداری از مجتمع آبرسانی در این شهرستان باشیم.
این مسئول با تاکید بر شایسته سالاری در انتصاب مدیران، اظهار داشت: آنچه در بحث مدیریت صورت میگیرد، شایسته سالاری است و اگر قرار است در این شهرستانها پیشرفتی داشته باشیم باید شایستگان بر مسند مدیریت قرار گیرند.
هروی با بیان اینکه شهرستانهایی مثل قاین و زیرکوه از لحاظ فرهنگ و ارشاد فراموش شدهاند،‌ خاطرنشان کرد: این بیعدالتی که در این مناطق در طی سالیان سال به وجود آمده است امروز به دستان با کفایت مدیران استانی و پیگیریهای مکرر در حال تحقق است.
وی خواستار توجه به خبرنگاران شد و گفت: یکی از محرومترین صنوفی که توجهی به آنها نشده است،‌ صنف خبرنگاران هستند که باید به این امر توجه ویژهای شود.
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خواستار راهاندازی نشریات و مجلات در شهرستان شد و خاطرنشان کرد: امروز زمانی نیست که یک شهرستان روزنامه یا مجله نداشته باشد و تلاش ما بر این است تا در بحث توسعه فرهنگ و نشر ارزشهای اسلامی گام برداریم و انتظار داریم به این امر نیز توجه ویژهای شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا