عمومی

حفاری های قلعه بمرود مربوط به پنج سال قبل است/با حفاری کنندگان مناطق تاریخی برخورد قانونی می شود

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری زیرکوه گفت:حفاری های قلعه بمرود مربوط به پنج سال قبل است و جدیدا هیچگونه حفاری در این منطقه صورت نگرفته است.

حسین سروش در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت:قلعه و محوطه تاریخی بمرود یکی از آثار باستانی شهرستان زیرکوه است که تحت مراقبت اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان قرار دارد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری زیرکوه خاطرنشان کرد:این منطقه به طور مرتب مورد بازدید عوامل اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان قرار می گیرد و در سالهای اخیر هیچگونه حفاری در این منطقه صورت نگرفته است.
سروش با بیان اینکه حفاری های انجام گرفته در این منطقه مربوط به حداقل 5 سال قبل است ،گفت:با کسانی که در این منطقه حفاری انجام دهند ،طبق قانون برخورد خواهد شد و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی با بیان اینکه هیچ شی ء قیمتی در این منطقه وجود ندارد،اذعان داشت: تصاویری که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است،مربوط به گذشته است و احتمالابا اهداف منتشر شده است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری زیرکوه با بیان اینکه در این منطقه تپه های باشتانی وجود دارد،تاکیدکرد:پیگیر تامین اعتبار جهت رسیدگی به این منطقه تاریخی هستیم و در صورت تامین اعتبار به این منطقه رسیدگی بیشتری خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا