عمومی

حل مشکلات آب بایدباکارشناسی و بدون ضرربه کشاورز و دامدارحل شود

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات آب بایدباکارشناسی و بدون ضرربه کشاورز و دامدارحل شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،فرهاد فلاحتی ظهر امروز در شورای حفاظت منابع آب شهرستان زیرکوه اظهارداشت:در این که بحران آب و کمبود منابع آبی جزء لاینفک مناطق بیابانی و کویری شده است و چند سال آینده جنگ آب در مناطق کویری حادث خواهد شد،همه این را باور داریم و مباحثی که در بحث آب ایجاد می شود خود گویای این واقعیت است.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:قوانینی که در کشور وضع شده و می شود و اجرا می شود در راستای پایداری منابع آب و استفاده از ذخایر آبی به نحو درست و مطلوبی است که باعث جنگ و دعواهای اجتماعی نشود.
وی با بیان اینکه ضعف های زیادی در بحث آب وجود دارد،تصریح کرد:نباید بگذاریم در این شرایطی که ضعف های زیادی در زمینه آب وجود دارد،فشار به صورت یک طرفه بر دوش مردم باشد.
فلاحتی ،ادامه داد:وقتی کشت های آب بر در شهرستان کویری مثل قاین و زیرکوه وجود دارد مصرف فراوان آب را در بردارد،و کشاورز ما هنوز آموزش لازم برای این موضوع ندیده است،طبیعی است که این مشکلات ایجاد شود.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این خصوص کشاورز تنها مقصر نیست،بیان داشت:مسؤولان امر نیز باید آموزشهای لازم را به کشاورزان بدهند ورفع ایراد مشکلات آبی باید با شرایط و ملاحظات همه جانبه باشد.
وی با اشاره به نصب کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی گفت:این اقدام مصوبه مجلس نهم است و ما هم از آن حمایت می کنیم اما به شرطی که لااقل در استان خودمان برای همه اجرایی شود اما متاسفانه در همین استان شهرستانی وجود دارد که حتی یک کنتور هوشمند هم در آن نصب نشده است در صورتیکه ده شهرستان دیگر و از جمله شهرستان قاین و زیرکوه 70 درصد و بیشتر کنتور هوشمند نصب شده است و این برای مردم نگرانی ایجاد می کند.
فلاحتی اظهارداشت:بنده از سیستم هوشمند کشاورزی در چاههای کشاورزی حمایت می کنم اما به روشی که کشاورز ما متضرر نشود و کشاورز آموزش لازم را ببیند و نارضایتی برای دامداران نیز ایجاد نشود.
وی اذعان داشت: امور آب استان با جهاد کشاورزی بحث تبدیل کشت در استان خصوصا در جاهایی که سیستم هوشمند دارند را جدی بگیرند.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون برای رفاه حال مردم است،گفت:ما نمی خواهیم روی مردم فشار بیاوریم بلکه می خواهیم مردم را از بی آبی در چند سال آینده نجات دهیم و کشاورزی ما کشاورزی مطلوبی باشد به شکلی که این مشکلات هم ایجاد نشود.
فلاحتی خاطرنشان کرد:مشکلات حوزه آب و حق آبه های سد ها رفع شدنی است و باید با همدیگر در یک فضایی دوستانه و بدون اتهام زنی حل و فصل شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا