عمومی

خبرنگاران نقش مهمی در تولید امنیت اجتماعی ایفا می‌کنند

فرمانده انتظامی زیرکوه گفت: خبرنگاران پیشقراولان جان برکف جبهه دانایی هستند که نقش مهمی در تولید امنیت اجتماعی ایفا میکنند و تولید امنیت با مشارکت رسانهها امکانپذیر است.

به گزارش زیرکوه نیوز ، فرمانده انتظامی زیرکوه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: نیروی انتظامی همواره در مسیر تحول و تکامل بوده و در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی گام‌های خوب و موثری برداشته است.
وی مشارکت خوب مردم و خبرنگاران در تعامل سازنده با پلیس را مهم‌ترین عامل در پیشگیری از جرائم و یا کاهش چشمگیر تخلفات دانست و خاطرنشان کرد: واقع‌نگاری و روایت واقعیت در اخبار بسیار مهم است و نشر اخبار و وقایع با رویکرد حفظ وفاق و همدلی، آرامش عمومی و حفظ نظام از مولفه‌های مهم کار خبرنگاری است.
فرمانده انتظامی شهرستان زیرکوه به نقش مهم و تاثیرگذار خبرنگاران در تعامل با پلیس در جهت برقراری امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: خبرنگاران پیش‌قراولان جان برکف جبهه دانایی هستند که نقش مهمی در تولید امنیت اجتماعی ایفا می‌کنند.
بخشی با بیان اینکه نگرش خبرنگاران باید توجه به اولویت نظام با رویکرد حفظ وفاق و آرامش عمومی باشد، افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به عنوان حافظ اصلی نظم و تامین‌کننده آرامش جامعه تلاش کرده است تا با تکیه بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود و با نگاهی آینده‌نگر و نظام‌مند با بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی و مشارکت‌های مردمی پاسخ مناسب و قابل قبول به نیازها و مطالبات مردم در حوزه نظم و امنیت بدهد.
وی تعامل پلیس با رسانهها را بسیار مهم دانست و ادامه داد: برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند همدلی و همکاری تمام نهادها به ویژه خبرنگاران هستیم چراکه امنیت عمومی یک تولید جمعی و نیاز به مشارکت خوب و گسترده مردم دارد.
فرمانده انتظامی زیرکوه‌ با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران بر رعایت صداقت و شفافیت تاکید کرد و افزود: هرچه تعامل بین خبرنگاران با دستگاهها و پلیس بیشتر و قوی‌تر باشد به طور قطع احساس امنیت بیشتری ایجاد خواهد شد چراکه انعکاس اخبار می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر باشد.
بخشی گفت: باور داریم که مردم شریف شهرستان بیش از این شایستگی برخورداری از محیط امن و سرشار از آرامش و آسایش را داشته و نیروی انتظامی وظیفه دارد سایه امنیت را بر سر مردم بگستراند، بنابراین ارتقاء امنیت اجتماعی، کاهش تخلفات جاده‌ای و بهبود خدمات انتظامی با مشارکت خوب مردم و خبرنگاران در آگاهی دادن و اطلاعرسانی با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.
وی به نقش معتمدان محلی و ریش‌سفیدان در حل برخی از مسائل اشاره و تصریح کرد: تلاش بر این است که بسیاری از مشکلاتی که قابل حل و مصالحه است به صورت مدیریت شده با مشارکت معتمدین و ریش‌سفیدان حل و فصل شود و استفاده از این ظرفیت عظیم و تاثیرگذار در حل مشکلات و مسائل مختلف علاوه بر کاهش تنش‌های اجتماعی منجر به کاهش پرونده‌های قضایی نیز میشود.
فرمانده انتظامی زیرکوه تعامل و ارتباط مستمر با مردم و صاحب‌نظران و بهره‌گیری از همکاری‌های مردمی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: تولید امنیت کار پلیس تنها نیست و در این راستا باید آحاد جامعه با پلیس همکاری داشته باشند.
بخشی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی مردم سبب می‌شود تا مردم کمتر دچار ناهنجاری‌های اجتماعی شوند، خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حوزه امنیت عمومی، اجتماعی افزایش سرقت در شهرستان وجود نداشته و بالای 90 درصد از سرقت‌ها توسط پلیس کشف شده است.
وی با اشاره به اینکه به دنبال ارتقاء امنیت اجتماعی با مشارکت مردم و ظرفیت‌های شهرستانی هستیم، ادامه داد: در حوزه مواد مخدر و در بحث دستگیری قاچاقچیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش دستگیری وجود داشته است.
فرمانده انتظامی زیرکوه با اشاره به نقش اقدامات انجام گرفته در حوزه پیشگیری از تصادفات و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، گفت: در بحث کاهش تصادفات درون‌شهری که با همکاری و مشارکت مردم صورت گرفته، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد کاهش تصادفات درون شهری اتفاق افتاده است.
بخشی پلیس 110 را پل ارتباطی بین مردم و نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در بحث تعامل مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی، 133 درصد افزایش تماس داشتهایم که نشان از اعتماد مردم به نیروی انتظامی است و این اعتماد روز به روز در حال افزایش است.
گفتنی است: در پایان این نشست خبری از خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا