عمومی

خدمت 10 ساله پزشک شمالی در شرقی ترین نقطه کشور

سعید عاشقیان پزشکی شمالی ده سال است در روستای مرزی شاهرخت در شرقی ترین نقطه کشور طبابت می کند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،دانشجوی شمالی فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 وارد منطقه شاهرخت می شودو باید یک سال و نیم از طرح خود را در یک روستای محروم بگذراند و بعد از آن می تواند برای راه اندازی مطب پزشکی به هر کجا که خواست برود اما طرح یک سال و نیم او 10 ساله شده است.
«سعید عاشقیان» پزشک خانواده روستای شاهرخت از مردادماه 86 تصمیم می گیرد در کنار مردمان صاف و صمیمی روستا بماند تا بتواند جواب اعتمادی که در دوران طرح به او شده را به درستی بدهد.
او در مورد سختی های کارش این گونه می گوید: در ابتدای ورودم با تصویری که از روستا دیدم و محرومیت آن تصورش را هم نمی کردم که بخواهم 10 سال در این منطقه خدمت داشته باشم اما به مرور زمان و با ارتباط با مردم و نزدیک شدن به آن ها اوضاع فرق کرد چرا که هرچند مردم منطقه از نظر امکانات رفاهی و دسترسی به آن محروم هستند اما در عین حال زحمتکش، با محبت و قدردان می باشند و خدماتی که به آن ها ارائه می شود را نادیده نمی گیرند.
او اعتماد بین بیمار و پزشک را یکی از راز های موفقیت در این حرفه می داند و می گوید: این اعتماد چیزی نیست که یک شبه ایجاد شود و من این حس را در این منطقه کسب کردم و با ماندگاری خود در این روستای محروم خواستم تا جواب این اعتماد را بدهم.به گفته او داشتن حس مفید بودن و مثمر ثمر واقع شدن در این روستا باعث آرامش قلبی در انسان می شود که قابل توصیف نیست.
«عاشقیان» از بی خوابی ها، کم خوابی ها و استرس های 24 ساعته خود می گوید، او گاهی اوقات 4 بار غذای خود را گرم می کند اما به دلیل مراجعات مکرر بیماران موفق به خوردنش نمی شود، او زمانی که بیمار را ویزیت می کند و او را به قاین اعزام می کند تا زمانی که به بیمارستان ارجاع داده شود پیگیر کار است زیرا این را وجدان کاری خود و وظیفه ای در قبال مردم محروم می داند.
او می گوید:پدر و مادرم گاهی اوقات برای دیدن من به روستا می آیند و چند ماهی در کنارم هستند و به این موضوع افتخار می کنم که آن ها همیشه از حضورم در روستا و مردم منطقه استقبال کرده و من را تشویق می کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا