عمومی

در مسیر کربلا/مشاهدات وتصاویر اربعین حسینی

حجت الاسلام نظری که در اربعین امسال توفیق حضور در پیاده روی اربعین را داشته است مشاهدات خود از این رویداد بزرگ را بیان می کند.

امسال از سوی حضرت حق توفیق یارمان شد که بتوانیم هم پای تمام عاشقان ودلسوزان امام حسین (ع) در راهپیمایی عظیم اربعین حضرت سیدالشهدا ء از نجف اشرف تا کربلای معلا حضور داشته باشیم.
اربعینی که مطابق روایات اسلامی زیارت امام حسین (ع) در آن بسیار تاکید وسفارش شده است.
در عظمت اربعین امام حسین (ع) همین بس که محور وحدت تمامی انسانهاست و بزرگترین اجتماع بشری در ان روز اتفاق می افتد حضور بیش ازبیست ملیون انسان عاشق و دلباخته اهل بیت (ع) ان هم از ملیتهای مختلف در کربلای معلا در یک روز خاص ، نشان دهنده ان است که اینده متعلق به اهل بیت (ع) گرامی پیامبر (ص) خداست.
فاصله راهپیمایی اربعین از نجف اشرف تا کربلای معلا حدود 80 کیلومتر میباشد که تقریبا در طی سه روز زائرین این فاصله راه با پای پیاده طی می کنند.
مردم مظلوم و مهمانواز عراق در این ایام با تمام توان وهر انچه از سرمایه مادی ومعنوی دارند در طبق اخلاص گذاشته وآنان را هدیه زوار امام حسین (ع) میکنند
با انکه تهدیداتی از سوی گروههای تکفیری شده بود وهرآن امکان عملیات انتحاری وانفجار خودرویی در طول مسیربر سر راه زوار میرفت اما توگویی این جمعیت عظیم از زن ومرد، جوان ،نوجوان وکودک ذره ای ترس و واهمه ای در دل ندارند واین مسیر طولانی را با خاطری آرام که برگرافته از نور ولایت حضرت سیدالشهداء بود طی طریق میکردند.
اینجاست که انسان به یاد روایاتی می افتد که بیان می دارد: زوار امام حسین (ع) در کهف حصین الهی ودر پناه امنش قرار دارند.
باوراین نباشد که اربعین فقط متعلق به شیعیان ایران وعراق میباشد که این باوریست از پایه غلط واشتباه
بلکه شعاع اربعین که همان شعاع محبت اهل بیت (ع) خصوصا محبت امام حسین (ع) می باشد به قدری گسترده و وسیع است که علاوه برپرتوافکنی بر شیعیان ، اهل سنت و حتی غیر مسلمانان و مسیحیان را نیزاز کشورهای مختلف از جمله کانادا ، بلژیک ،روسیه ، سوئد، هندوستان ،لبنان ، پاکستان ، …. در برگرفته وهمگان را در مسیر و هدفی واحد قرار می دهد.
صحنه ها واتفاقات زیبایی که دراین حادثه عظیم اتفاق افتاد در قلم نمی گنجد وظرف قلم گنجایش ان را ندارد که تمام زوایای این حادثه عظیم را در خود جای دهد به ناچار ان مقدار که قابل مشاهده این حقیر در اقیانوس بیکران اربعین اتفاق افتاد ودر مرآی ومنظر نگارنده بود به سمع ونظر خوانندگان عزیز می رسانم.
این نکته را نیز خاطرنشان کنم تصاویر بوسیله موبایل گرفته شده اگراز کیفیت مطوبی برخوردار نیست خوانندگان عزیز به بزرگواری خود این حقیر را خواهند بخشید.
ادامه دارد……….

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا