عمومی

دیدار اعضای شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان و شعرا با امام جمعه زیرکوه

مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ، اعضای شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان با امام جمعه زیرکوه دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح امروز به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی،مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ، اعضای شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان با امام جمعه زیرکوه دیدار کردند.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی با اشاره به هفته هنر انقلاب اسلامی یکی از کارهای مهم سازمان تبلیغات را پیشنهاد یک هفته بنام هنر انقلابی بمناسبت شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی نامگذاری که مورد تایید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت می باشد. مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه گفت: با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات
اسلامی به مقام معظم رهبری، این روز به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شد وی در ادامه به بیان گزارش عملکرد کانون مداحان و شورای هییات مذهبی پرداخت.
حجت الاسلام اسماعیلی سپس رصد اولویتهای فرهنگی و مشكلات پیش روی هیئات مذهبی در سطح شهرستان ، بازدید و نظارت بر هیئات مذهبی و بررسی آسیبها و انحرافات مراسم مذهبی و ارائه راهكار جهت رفع آنها را از اهم فعالیتهای شورا عنوان کرد.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه سپس با بیان اینکه به همت کانون مداحان تا کنون تعداد ۶۰ مداح شناسایی شده اند که از این تعداد ۱۵ نفر در مناسبتهای مختلف فعالیت دارند.
وی برگزاری مراسمات مختلف اعیاد وشهادات و همچنین ساماندهی و برگزاری مجالس عروسی مذهبی را از دیگر فعالیتهای کانون مداحان عنوان کرد.
سپس حجت الاسلام مرتضایی نیا امام جمعه زیرکوه ضمن تقدیر و تشکر از مسئول اداره تبلیغات اسلامی و اعضای کانون و شورا گفت: ماه شعبان ماه با عظمتی است در قیامت خدا به رجبیون عنایت ویژه ای دارد اگر کسی یک روز در این ماه روزه بگیرد از آتش جهنم در امان خواهد بود.
وی سپس به سالروز شهادت شهید آوینی و هفته هنر اشاره و گفت: این شهید بزرگوار در قالب هنر کارهای زیادی انجام داد لذا هنرمندان می توانند در قالب هنر کارهای موثر زیادی انجام دهند.
امام جمعه زیرکوه به فعالیتهای هیئات مذهبی اشاره و گفت سعی نمایید هیئات فقط برای محرم و صفر نباشد و سایر مناسبتها را هم با شکوه برگزار نمایید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا