عمومی

ذخیره 4میلیون تنی مواد معدنی در معادن زیرکوه

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زیرکوه گفت: میزان ذخیره انواع مواد معدنی در معادن زیرکوه بالغ بر 4 میلیون تن است.

محمدرضا صادقی اظهار داشت: در حال حاضر پروانه بهره‌برداری برای پنج معدن سنگ لاشه زردان، سنگ لاشه سارجین، فلدسپات بمرود، منیزیت گمنج و گچ پره هندوستان شهرستان صادر شده است.
وی با بیان اینکه فعال شدن معادن می‌تواند به توسعه و اشتغال شهرستان کمک کند، تصریح کرد: در حال حاضر 28 نفر به صورت مستقیم در معادن فعال شهرستان مشغول به فعالیت هستند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زیرکوه در ارتباط با فعالیت معدن سنگ لاشه زردان، گفت: این معدن در سال 89 پروانه بهره‌برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان دریافت کرده و در حال حاضر یکی از معادن فعال شهرستان محسوب می‌شود.
صادقی با بیان اینکه ذخیره قطعی معدن سنگ لاشه زردان 380 هزار تن برآورد شده است، افزود: سالانه 6 هزار تن سنگ از انواع لاشه، سنگ جدول و سنگ مالن از این معدن استخراج می‌شود که در مصارف کف‌سازی، پل‌سازی، جدول‌کشی معابر و کانال کشی طرح‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: فعالیت این معدن برای چهار نفر به صورت مستقیم و 20 نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده است. میزان ذخیره انواع مواد معدنی در معادن زیرکوه بالغ بر 4 میلیون تن است.
صادقی به معدن سنگ آهن کلاته ناصر اشاره کرد و گفت: میزان ذخیره این معدن یک‌میلیون و 450 هزار تن سنگ آهن با عیار 34 درصد برآورد شده است که برای‌ آن گواهی اکتشاف صادر شده ولی هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا