عمومی

رئیس محیط زیست زیرکوه:کلیه زیستگاههای حیات وحش زیرکوه به صورت محسوس و نامحسوس تحت نظر است

رئیس محیط زیست زیرکوه گفت:فصل سرمستی و جفت گیری حیات وحش در مناطق و زیستگاههای شهرستان زیرکوه آغاز شده است و حیات وحش در این مقطع در معرض آسیب پذیری از سوی شکارچیان هستند .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،این روزها فصل جفت‌گیری قالب وحوش و چهارپایان آغازشده است. روزهای آغازین پاییز فصل سرمستی وحوش است که نابخردی شکارچیان( شکار کشها ) آن را با خون این جانداران سرمست زندگی، رنگین می‌کنند. این فصل معمولا مهمترین فصل آسیب پذیری حیوانات از سوی شکارچیان و متخلفان است.
در این راستا با توجه به اینکه هوشیاری حیات وحش کم تر می شود خطر شکار شدن آن ها بالا می رود و باید حفاظت ها در برابر متخلفان و شکارچی ها بیشتر شود.
مرتضی تقی زاده رییس حفاظت محیط زیست زیرکوه با اشاره به آغاز فصل سرمستی حیات وحش، اظهار داشت: در فصل بارداری و زایمان که حیوانات ماده به علت بارداری یا حمایت از بچه‌‌های خود به‌شدت آسیب‌پذیر می‌شوند و متأسفانه شکارچیان بیشترین آسیب‌ها را به این حیوانات بی‌دفاع وارد می‌کنند.
تقی زاده ادامه داد: در فصل سرمستی نرها بی‌پروا به دنبال یافتن جفت از مخفیگاه خود و مناطق دور از دسترس خارج می‌شوند و گاهی حتی تا نزدیکی آبادی‌ها و جاده‌ها هم می‌آیند و در اثر از دست تمرکز و هوشیاری خود ضریب مراقبت‌شان پایین آمده و شدیداً آسیب‌پذیر می‌شوند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان افزود : مامورین اجرایی یگان محیط زیست با همکاری نیروهای محلی علاقمند به حفظ حیات وحش ، این روزها بصورت محسوس ونامحسوس کلیه زیستگاههای حساس حوزه استحفاظی شهرستان را رصد نموده و با هرگونه متخلفی به شدت برخورد میکنند .
تقی زاده ادامه داد:همچنین با همکاری همیاران افتخاری محیط زیست کلیه متخلفین سابقه دار در حوزه شکار وصید در این بازه زمانی تحت نظر هستند.
وی تصریح کرد:از کلیه شهروندان گرامی خواهشمندیم جهت حراست وحفاظت ازین مواهب خدادادی هرگونه مورد مشکوکی را دراین زمینه بلافاصله با شماره تلفنهای 32504919 – 09196455100 بصورت شبانه روزی اطلاع دهند تا اقدامات قانونی بعمل آید .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا