عمومی

رسیدگی به 3800 پرونده در دادگستری زیرکوه

رئیس دادگستری زیرکوه گفت: از تیرماه 93 تا تیرماه 94 بیش از 3 هزار و 800 پرونده در مجموعه دادگستری شهرستان رسیدگی شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

رئیس دادگستری زیرکوه گفت: از تیرماه 93 تا تیرماه 94 بیش از 3 هزار و 800 پرونده در مجموعه دادگستری شهرستان رسیدگی شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه، هادی اکبرزاده در سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه زیرکوه با تبریک هفته قوه قضائیه اظهار کرد: قوه قضائیه قوه‌ای است مستقل که برای پیشگیری از وقوع جرم و تحقق بخشیدن به عدالت به وجود آمده است.
وی تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم یک وظیفه ذاتی است و هر دستگاهی موظف است نسبت به آحاد جامعه در زمینه پیشگیری از وقوع جرم اطلاع‌رسانی و همکاری کند.
رئیس دادگستری زیرکوه با اشاره به اجرایی شدن آیین جدید دادرسی و افتتاح شبکه ملی عدالت گفت: شبکه ملی عدالت، گسترده‌ترین شبکه الکترونیک کشور بعد از سیستم بانکی است که با امنیت بسیار بالا تمامی دادگستری‌ها را به هم متصل نموده و روند دادرسی را تسهیل کرده است.
اکبرزاده ادامه داد: مردم نیز می‌توانند از طریق اینترنت به این سامانه متصل شوند و دادخواست خود را به صورت اینترنتی ارائه کنند.
وی با اشاره به آماری از پرونده‌های رسیدگی شده توسط دادگستری این شهرستان گفت: از تیرماه 93 تا تیرماه 94 بیش از 3 هزار و 800 پرونده در مجموعه دادگستری شهرستان زیرکوه رسیدگی شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
رئیس دادگستری زیرکوه، افزایش پرونده و افزایش رسیدگی به پرونده‌ها را یک نشانه بد برای جامعه دانست و افزود: برای جامعه مدنی و دینی ما افزایش اختلافات و تشکیل پرونده‌های مختلف و ارجاع به مراجع قضایی نشانه خوبی نمی‌تواند باشد.
اکبرزاده با بیان اینکه بیشترین پرونده‌های رسیدگی شده در این شهرستان مربوط به توهین است، خاطرنشان کرد: جرائمی مانند ضرب و جرح عمدی،‌ سرقت و مواد مخدر در رده‌های بعدی قرار دارند که همجواری با کشور افغانستان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر، یکی از دلایل افزایش پرونده‌های مواد مخدر است.
وی اضافه کرد: در جرائم حقوقی نیز مطالبه وجه، مطالبه خسارت و دعاوی خانوادگی بیشترین پرونده‌ها را به خود اختصاص داده است.
این مسئول با اشاره به رشد 15 درصدی طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان گفت: طلاق منحوس‌ترین حلال خداوند است و از مردم تقاضا داریم قبل از طرح هرگونه دعوا در دادگستری،‌ موضوع را در شوراهای حل اختلاف حل و فصل کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا