عمومی

سازش 32 درصدی پرونده‌های طلاق توافقی ارجاعی به بهزیستی شهرستان زیرکوه

رئیس بهزیستی شهرستان زیرکوه از سازش 32درصدي پرونده‌هاي طلاق ارجاعي به مرکز اورژانس اجتماعي اين شهرستان در سال1396 خبر داد.

محمد بارانی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، از سازش 32درصدي پرونده‌هاي طلاق ارجاعي به مرکز اورژانس اجتماعي اين شهرستان در سال1396 خبر داد و اظهارداشت: این مهم در قالب ارائه خدمات مشاوره فردی وزوج درمانی و همچنین انجام مصاحبه بالینی اولیه باتوجه به نوع آسیب وشرایط زوجین، از طریق مشاوره دولتی و مشاوره غیر دولتی(دفتر مشاوره رهگشا) به زوجهای متقاضی طلاق شهرستان زیرکوه محقق شد.
رئیس اداره بهزیستی زیرکوه خاطرنشان کرد: اعتیاد، بیکاری، فقر مالی، نبود مهارت‌های زندگی در بین زوجین ، نداشتن شناخت کافی زوجین نسبت به یکدیگر، انتخاب های صرفا احساسی، نبودتفاهم درزندگی، ازدواج هایی که به پیشنهادخانواده ها وبه شکل اجباری اتفاق می افتد از جمله دلایل طلاق توافقی در سطح شهرستان است.
بارانی با اشاره به اینکه بیشتر پرونده‌های طلاق توافقی در گروه سنی 20 تا 30 سال است، افزود: در سال 96 تعداد ارجاعات به مراکز مشاوره دولتی و غیر دولتی جهت دریافت مشاوره در زمینه های تحصیل، ازدواج، کودکان، مشکلات خانوادگی،مشکلات فردی، فرزندپروری، طلاق، اختلالات رفتاری، اضطرابی و خلقی به تعداد 242نفر بوده است.
این مسئول به نقش اثرگذار مشاوره قبل ازازدواج و اهمیت آموزش مهارت های زندگی در استحکام و تداوم زندگی مشترک زوج های جوان اشاره کرد و گفت: باید آموزش مهارت های زندگی و مشاوره قبل از ازدواج را در خانواده ها و جامعه با استفاده از ظرفیت دستگاه های مرتبط جهت جلوگیری از طلاق الزامی کرد.
بارانی با اشاره به اینکه دفتر مداخله در بحران این اداره به منظور کاهش میزان طلاق خدمات مشاوره ای رایگان برای خانواده ها ارائه می دهد، گفت: با توسعه خدمات مشاوره ای، فرهنگی و پیشگیری در شهرستان، می توان در کاهش پدیده طلاق بیشتر مثمر ثمر باشیم، چرا که با از هم پاشیدن کانون خانواده، آسیب‌های مختلفی خانواده‌ها و فرزندان آنها را تهدید می‌کند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا