عمومی

سخنان رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی باید عملی شود

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه کشور ما در شرایط فعلی به مدیریت جهادی از طرف مسئولان نیازمند است، گفت: سخنان مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی باید به صورت یک گفتمان مطرح و عملی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد به بیان فضائل ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهارداشت:ماه رمضان دانشگاه انسان سازی و خودسازی است و این ماه بهترین فرصت برای آشتی کردن با خداوند است.
امام جمعه زیرکوه توجه به دعا و مناجات رادر این ماه ضروری دانست و افزود: یکی از غذاهای اصلی بر سر سفره ماه مبارک رمضان ادعیه مخصوص این ماه است و باید همگی در این ماه مبارک برای فهم و درک دعا تلاش نمائیم.
مرتضائی نیا با اشاره به حادثه هفتم تیرماه گفت: شهید بهشتی‌مظهر نظم و عدالت و یکی از بهترین افراد در دوران انقلاب اسلامی بود و امروز باید ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار به مردم و نسل‌های جوان جامعه شناسانده شود تا آحاد مردم این شخصیت‌بزرگ‌را بشناسند.
خطیب جمعه زیرکوه با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع)وآغاز هفته اکرام ایتام تصریح کرد: یکی از صفات حسنه این امام بزرگوار بخشش و انفاق بی سابقه آن حضرت به نیازمندان بود و یکی از درسهای مختلف ماه رمضان در کنار همه فضائل بزرگ این ماه این است که با چشیدن طعم گرسنگی و تشنگی به فکر محرومان و مستضعفان جامعه باشیم.
مرتضائی نیا با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهارداشت: آمریکا جز به منافع خودش نمی اندیشد و امروز آمریکائیها به دنبال تغییر سیاسی در ایران هستند ، اما این نقشه را به گور خواهند برد.
وی با بیان اینکه باید روحیه استکبار ستیزی در مسولین ما تقویت شود گفت: آمریکا برای کدام کشور اقتصاد و امنیت و آب و نان آورده است که کشور ما دومین کشور باشد.
مرتضائی نیا خاطرنشان کرد: امروز بعضی ها این موضوع را در بوق و کرنا کرده اند که اگر با آمریکا ارتباط برقرار نکنیم نانمان قطع می شود ، اما این یک تفکر غلط و اشتباه است. این ملت اقتصادی دارد که رهبر معظم انقلاب آن را تبیین کرده است و آمریکائیها هیچوقت نخواهند توانست با فشار اقتصادی بر ما غلبه کنند.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مسولان نظام، بیان داشت: حرفهای مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی باید به صورت یک گفتمان مطرح و عملی شود.
وی تاکید کرد: کشور ما در شرایط فعلی به مدیریت جهادی از طرف مسولین نیازمند است و این یک نیاز اساسی است‌ومدیریت جهادی یعنی اینکه از خواب مسولین کم شود ومسولان نظام با تلاش و کوشش شبانه روزی به سمت حل مسائل و مشکلات مردم حرکت کنند.
قصه پرغصه زمین های شهر حاجی آباد
امام جمعه زیرکوه مشکل زمین های شهر حاجی آباد را قصه پر غصه ای دانست و گفت: مشکلات زمین های شهر حاجی آباد باید حل شود و قول مسولین خصوصا مدیرکل مسکن و شهرسازی استان در زمینه حل دوماهه این مشکل باید هر چه سریعتر عملی شود.
در پایان نماز جمعه از خدمات قضات دادگستری و دست اندرکاران مراسم رحلت امام با اهدای لوح سپاس تقدیرشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا