عمومی

شتاب رشد علمی کشور به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود

امام جمعه اسفدن با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص کاهش رشد علمی گفت: شتاب رشد علمی کشور به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود و بایدکمبودهای گذشته جبران شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز از اسفدن،حجت الااسلام عبدالهی خطیب جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تشکر از دانش آموزان و مردم ولایی اسفدن از حضور در راهپیمایی 13 آبان ماه ،با اشاره به 14 آبان ماه روز فرهنگ عمومی بیان داشت:فرهنگ زیر بنای رشد تعالی یک جامعه است و فرهنگ است که رفتارهای مردم را شکل می دهد.
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه فرهنگ عمومی در ایران مبتنی بر اصول اسلامی که مهرورزی و عدالت و ظلم ستیزی است، تصریح کرد: ما امیدواریم در کار فرهنگی اقداماتی جهادی صورت گیرد تاتهاجم فرهنگی دشمن که مسخ ارزشهای ما را نشانه رفته بی اثر کند و نگذاریم فرهنگ مبتذل غرب جای فرهنگ اصیل اسلامی ایران را بگیرد .
وی گفت:انحراف فرهنگی مساوی با پوکی و بی هویتی جامعه و پذیرش اسلامی آمریکایی است و اگر فرهنگ اصلاح شود دیگر امورات هم اصلاح خواهد شد .
امام جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به 20 آبان ماه روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه گفت:ما نباید بگذاریم جهش علمی کشور متوقف شود که علم زیر ساخت اصلی کشور است.
وی با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص کاهش رشد علمی گفت: شتاب رشد علمی کشور به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود و بایدکمبودهای گذشته جبران شود.
حجت الاسلام عبدالهی در پایان با اشاره به دیدارجمعی از دانش آموزان ودانشجویان با مقام معظم رهبری اظهار داشت: برخی تلاش می کنند اینگونه القا کنند در افکار عمومی و به ویژه جوانان که ایستادگی امام راحل در مقابل آمریکا اشتباه بوده است و اینکه امام فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید از سر تعصب و لجبازی بوده و هیچ منطقی پشت سرش نیست.
وی گفت : بعضی از خواص بی بصیرت و یا عوامل وابسته به آنها و برخی از نفس افتاده ها و دنیا طلب ها می گویند چرا مرگ بر آمریکا؟ و ما می گوییم که مگر آمریکا در رفتار خود تغییری ایجاده کرده که ما تغییر کنیم ،مگر آمریکا دست از تحریم و دشمنی این ملت برداشته است، مگر آن خوی استکباری خود را کنار گذاشته است پس اگر آن دشمنی ها و تحریم ها هست شعار مرگ بر آمریکا ما هم کوبنده تر بوده و هست و خواهد بود.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه هنوز آمریکادر خون مردم بی گناه سوریه ،یمن و عراق دست دارد و دست از مسلمان کشی بر نداشته است عنوان کرد:آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.
حجت الاسلام عبدالهی دومین موضوع سخنرانی مقام معظم رهبری را به تفکر خطرناک حل مشکلات کشور در گرو مذاکره و سازش با آمریکاعنوان کردو گفت: مشکلات ما را آمریکا با دروغ گویی، بدعهدی ، فریبکاری و خنجر از پشت زدن حل نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه اگر آمریکا مذاکره میکند بخاطر رهایی خود از بحران است گفت: آمریکا خودش دچار بحران است و یک کشور بحران زده چگونه می تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند
خطیب جمعه اسفدن حل مشکلات کشور را در داشتن روحیه انقلابی دانست و گفت: حل مشکلات کشور در مبارزه با فساد و تبعیض و رانت خواری است .
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه عمل به فرامین رهبری حلال مشکلات است تصریح کرد حل مشکلات در توکل بر خدا و اعتماد به این مردم ولایت مدار است .
شنبه 15 آبان ماه شهادت حضرت رقیه در خرابه شام ،18 آبان ماه سالروز وفات سلمان فارسی و چهارشنبه 20آبان ماه شهادت عمار یاسر در جنگ صفین ازدیگرمحورهای سخنان خطیب جمعه اسفدن بود

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا