عمومی

شرایط اول انقلاب باید برای نسل چهارم انقلاب ملموس شود/هنجارهای زیرکوه تبدیل به برند شود

سرپرست فرمانداری زیرکوه گفت:ما امروز با یک نسلی مواجه هستیم که هیچ یک از شرایط سخت اول انقلاب را درک نکرده است بنابراین بهترین راهکار این است که برای به ثمر رسیدن انقلاب طبق اهداف و انتقال به نسل چهارم انقلاب ،شرایط را برای آنها ملموس کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمد کریمی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زیرکوه، اظهارداشت: بستر و عامل شکل گیری وحفظ و بقای یک تمدن ،در حوزه فرهنگ است.
سرپرست فرمانداری زیرکوه با تبریک روز شهرداری و دهیاری ها و روز قلم،خاطرنشان کرد:امروز مهمترین شاخص توسعه یافتگی یک کشور این است که هر کشور و فردی که داناتر باشد موفق تر است اما متاسفانه سرانه مطالعه در کشور ما امروز بسیار پایین است.
وی ادامه داد: برای کشتن یک جامعه کافی است کتاب را از آن جامعه گرفت و مردم را درگیر تلوزیون و فضای مجازی کرد.
کریمی بیان داشت:امیدواریم دوستان ما در شورای فرهنگ عمومی تلاش کنند تا فرمایش امام راحل که فرمودند امیدوارم روزی برسد که مسلسلها تبدیل به قلم شود، به واقعیت بپیوندد.
سرپرست فرمانداری زیرکوه با گلایه از تاخیر در برگزاری جلسات،گفت: این تاخیرها حق الناس است و بدترین توهین تلقی می شود و اگر می خواهیم جامعه در مسیر پیشرفت و تعالی قرار گیرد،راه آن برقراری نظم و امنیت است.
کریمی با اشاره به وضعیت حال حاضر کشور، تصریح کرد: الان در شرایطی هستیم که دولت آمریکا به این نتیجه رسید که منافع آنها در برجام تامین نشد و به صورت یکطرفه از برجام خارج شد.
وی ادامه داد: یک توهمی در ترامپ شکل گرفته که اقتصاد ایران شکننده است و می تواند از طریق فشار بر اقتصاد ایران، باعث فروپاشی نظام شود و در این زمینه راهبردهای سه ماهه و شش ماهه تنظیم کرده است.
کریمی گفت: در مقابل این باور غلط آمریکا ما نیز باید در داخل سمینارهایی با راهکارها و راه حل های درست تشکیل دهیم.
وی تصریح کرد: باید بسترها در شورای فرهنگ عمومی برای مردم آماده شود تا با وحدت و همدلی بر فشارهای اقتصادی دولت ترامپ غلبه کنیم.
کریمی تاکید کرد: همه باید کمک کنند و تریبونهای مختلف متحد و همصدا شوند تا این تلاشهای دولت ترامپ با شکست مواجه نشود.
کریمی با بیان اینکه ما در اقتصاد دنیا زیاد تاثیرگذار نیستیم،گفت: برای حضور در عرصه اقتصاد جهانی باید تلاش کنیم تا فرهنگ کار و تلاش با کیفیت در جامعه نهادینه شود.
وی با اشاره به تحقق شعارسال،تاکید کرد: باید تلاش شود تا هیچ کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود،در ادارات شهرستان مورد استفاده قرار نگیرد.
کریمی گفت:در بحث محصولات استراتژیک شهرستان زیرکوه خصوصا محصول زرشک، باید یک مجموعه دانش بنیان در شهرستان تاسیس شود تا بتوانیم محصولات فراوری را در شهرستان ایجاد کنیم.
سرپرست فرمانداری زیرکوه بیان داشت: در بحث چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید ۴۰ برنامه شاخص که به اقتصاد و محرومیت زدایی شهرستان کمک کند، به دبیرخانه ارسال شود.
وی خاطرنشان کرد: ما امروز با یک نسلی مواجه هستیم که هیچ یک از شرایط سخت اول انقلاب را درک نکرده است بنابراین بهترین راهکار این است که برای به ثمر رسیدن انقلاب طبق اهداف و انتقال به نسل چهارم انقلاب ،شرایط را برای آنها ملموس کنیم.
سرپرست فرمانداری زیرکوه با اشاره به مشکلات شهرستان زیرکوه،اذعان داشت: در این زمینه برنامه هایی در حوزه های مختلف در دست اقدام است و به زودی بحث آب شرب شهرستان با همکاری بنیاد برکت اجرایی خواهد شد.
کریمی گفت: باید تلاش کنیم تا شهرستان زیرکوه به یک برند تبدیل شود و هنجارها و معیارهای مهم شهرستان شناسایی و بزرگ شود.
وی تاکید کرد: باید افزایش بهره وری در دستور کار قرار گیرد و تلاش شود این موضوع در خط مقدم برنامه ها قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا