عمومی

طرح کتاب من از تو،کتاب تو ازمن در زیرکوه برگزار شد.

باهدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجا انگیزه در دانش آموزان،طرح کتاب من از تو،کتاب تو ازمن،دردبستان شاهدشهیدکاوه زیرکوه برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،باهدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجا انگیزه در دانش آموزان،طرح کتاب من از تو،کتاب تو ازمن،دردبستان شاهدشهیدکاوه زیرکوه برگزارشد.
معمولا والدین در سال های اولیه حیات فرزندان، اگر چه کم، ولی حداقل یک کتاب داستان برای فرزندان خود خریداری می کنند.
در طرح مذکور،در جهت افزایش میزان مطالعه، از دانش آموزان خواسته می شود هر کدام بهترین کتاب داستانی که تا کنون خوانده اند و از محتوای آن لذت بسیاری برده اند را با خود به مدرسه بیاورند.
بعداز آن در فضای کلاس (اگر کلاسی برگزار شود) و یا در فضایی بزرگ (چنانچه درون مدرسه ای برگزار شود) دانش آموزان دو به دو یا در قالب گروه های چهار نفری دور میزی نشسته و کتاب هایشان را با هم معاوضه می کنند.
در این زمان به آن ها فرصتی کافی برای مطالعه داده می شود سپس چنانچه گروه چهار نفره باشد این کار چهار بار تکرار می شود.
در نهایت و از آنجا که هر دانش آموز با کتاب خودش، عملا چهار کتاب خوانده است، بین گروه رای گیری شده و از آنان خواسته می شود یکی از کتاب ها را به انتخاب اکثریت اعضای گروه، انتخاب و پیرامون محتوای آن بحث و در صورت نیاز آن کتاب را از جوانب مختلف مورد نقد و بررسی قرار دهند.
از کمترین فواید چنین طرحی این است که همانگونه که خوردن غذا در جمع لذت بیشتری دارد، کتاب خوانی(داستان خوانی) به صورت گروهی لذت مطالعه را چند برابر می کند.
این طرح ،امروز به همت آموزشگاه شهید کاوه زیرکوه برگزار گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا