عمومی

عدم رعایت اصول فنی ساخت و ساز در برخی ساخت و سازها

معاون فرماندار زیرکوه با اشاره به زلزله خيز بودن شهرستان زيرکوه گفت: در بعضی از ساخت و سازها و افزايش بناها ، اصول فنی ساخت و ساز رعايت نمی شود .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،‌صبح امروز جلسه شورای هماهنگي مديريت بحران زیرکوه با حضور معاون فرماندار،بخشداران تابعه و اعضاي اين شورا به منظور هماهنگي جهت برگزاري برنامه هاي هفته ايمني در برابر زلزله وکاهش حوادث طبيعي تشكيل گرديد .
معاون فرماندار زیرکوه دراین جلسه با اشاره به زلزله خيز بودن شهرستان زيرکوه و بيان اينکه اين شهرستان داراي تجربه سخت زلزله سال ۷۶ مي باشد و بيشتر مردم شهرستان به نوعي داغدار آن هستند ،‌گفت:متاسفانه این حوادث به فراموشي سپرده مي شود چرا كه در بعضي از ساخت و سازها و افزايش بناها ، اصول فني ساخت و ساز رعايت نمي شود .
امین مصطفوی نیا با اشاره به پنجم دی ماه سالگرد زلزله بم و نامگذاري هفته کاهش بلاياي طبيعي خاطرنشان کرد: شعار اين هفته ” کاهش تلفات انساني در اثر حوادث تا پايان سال ۱۴۰۹ ” است.
وی بر اهميت كاهش خطر پذيري بلايا و جدي گرفتن بحث آموزش در بحران و بر توجه لازم در خصوص آمادگي در برابر حوادث ناشي از بارش باران و برف در فصل زمستان و همچنين با اشاره به وقوع زلزله هاي پياپي در كشور بر آمادگي و هوشياري نيروها و ضرورت آمادگي بيش از پيش تاكيد کرد.
معاون فرماندار زیرکوه با تاکيد بر اهميت بيمه منازل در شهر و روستا هاي شهرستان به بيمه شدن خانه هاي روستايي با هزينه دهياري در سال قبل اشاره کرد و افزود: اين خود يك راه براي فرهنگسازي در روستاها بود و مردم بايد توجه ويژه اي به بحث بيمه بالاخص در كشاورزي و دامداري داشته باشند و وظيفه دستگاههاي است كه در اين خصوص مردم را ترغيب نمايند .
گفتنی است ،برگزاری رژه موتوری ، غبار روبي گلزار شهدا، تجليل از دستگاههاي برتر در حوزه مديريت بحران وپيشگيري ، برگزاري مانور زلزله و لحظه صفر از اهم برنامه هاي اين هفته اعلام گرديد..

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا