عمومی

فعالیت 270 ناظر انتخاباتی در شهرستان زیرکوه/وظیفه ناظرین، صیانت از آرای مردم است

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان زیرکوه گفت:بیش از 270 ناظر و سرناظر در برگزاری انتخابات در شهرستان زیرکوه با این دفتر همکاری می کنند.

حجی علی سکندری در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:همه نظامهای سیاسی که تا کنون شکل گرفته اند،با توجه به اینکه حول یک محور به نام قانون اساسی شکل می گیرند و قانون اساسی به عنوان میثاق ملی و مردمی آن کشور محسوب می شود ،ساز و کارهای مشخصی را هم برای صیانت و پاسداری از قانون اساسی در نظر می گیرند .
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان زیرکوه خاطرنشان کرد:در کشور جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به ارزش والای اسلامی که با انقلاب اسلامی ما شکل گرفت،و در قانون اساسی ذکر شد،نیازمند پاسداری از این ارزشها بود که خوشبختانه در اصول متعددی بحث شورای نگهبان به عنوان ناظر و پاسدار قانون اساسی مطرح شد .
وی با اشاره به وظایف شورای نگهبان ،اذعان داشت:این شورا سه وظیفه اصلی دارد که در اصول 94 ،98 و 99 قانون اساسی نیز ذکر شده است که یکی از این وظایف نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری،مجلس شورای اسلامی ،ریاست جمهوری و همه پرسی ها به جز انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا است.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان زیرکوه،خاطرنشان کرد:درباب اهمیت شورای نگهبان همین نکته کافی است که مصوبات مجلس شورای اسلامی بدون تایید شورای نگهبان فاقد اعتبار است وهمچنین در صورتیکه اصلی از اصول قانون اساسی بنا به دلایلی مورد ابهام واقع شود تفسیر شورای نگهبان فصل الخطاب خواهد بود.
سکندری با اشاره به فعالیت دفتر شورای نگهبان در شهرستان زیرکوه،گفت:دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان زیرکوه در 29 فروردین سال 1391 به صورت مستقل کار خود را در این شهرستان آغاز کرد وی با همکاری افراد متدین و ولایتمدار شهرستان زیرکوه به عنوان ناظرین امین شورای نگهبان،کار نظارت بر انتخابات و صیانت از آرای مردم را بر عهده دارد.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان زیرکوه با بیان اینکه 270 ناظر و سرناظر در برگزاری انتخابات در شهرستان زیرکوه با این دفتر همکاری دارند،بیان داشت:تا کنون دو دوره انتخابات ریاست جمهوری،دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با نظارت این دفتر در زیرکوه برگزار گردیده است.
سکندری با بیان اینکه ارتباط با ناظرین شورای نگهبان فقط به ایام انتخابات خلاصه نمی شود،گفت:یکی از اصلی ترین برنامه های شورای نگهبان و دفاتر استانی و شهرستانی ،حفظ و تقویت ارتباط با شبکه ناظرین می باشد که در این راستا هر سال چهار همایش فصلی در هر شهرستان برنامه ریزی و اجرا می شود که در این اجتماعات،ناظرین ضمن آشنایی با دیگر اعضای شبکه نظارت ،نسبت به مسائل روز آگاه شده و آموزشهای لازم را نیز در حوزه نظارت بر انتخابات فرا می گیرند.
وی ادامه داد:توزیع فصلنامه ناظر امین به دو صورت الکترونیکی و چاپی و برگزاری مسابقات فرهنگی از دیگر ارتباطاتی است که در بدنه شبکه نظارت وجود دارد.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان زیرکوه گفت: دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان زیرکوه مانند سایر دفاتر استان و کشور آمادگی هرگونه پیشنهاد و انتقاد و همکاری را دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا