عمومی

لاشه تازه کشتار شده به مدت 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری شود

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه گفت:لاشه تازه کشتار شده باید به مدت 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری شود و سپس مورد مصرف قرار گیرد .

فرهاد منصوری در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با اشاره به بروز بیماری های دامی از جمله تب کریمه کنگو،اظهارداشت:شهروندان عزیز ضمن اینکه دقت نمایند دامی که خریداری می کنند بومی منطقه باشد و همچنین سابقه بهداشتی مشخصی نیز داشته باشد ، بایستی در زمان کشتار نیز نکات بهداشتی را رعایت نمایند .
دکتر فرهاد منصوری گفت : مهمترین نکته در خصوص گوشت تازه نگهداری لاشه دام کشتار شده به مدت 24 ساعت در دمای یخچال (دمای 4-0 درجه سانتیگراد) می باشد ضمن اینکه طی این مدت نباید لاشه منجمد شود( یخ نزند)، بعد از طی مدت 24 ساعت لاشه را قطعه و قطعه و و وارد چرخه مصرف نمایند
منصوری افزود در طی این فرایند در گوشت اتفاقاتی رخ می دهد که ویروسها و میکروبهای خطرناک از بین می روند ،ضمن اینکه شهروندان عزیز از مصرف گوشت و جگر بصور ت نیمه پز و خام خودداری نمایند.
وی در پایان از شهروندان عزیز خواست گوشت مصرفی خود را ازمراکز مجاز عرضه فرآورده های خام دامی که تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی نیز می باشند تهیه نمایند .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا