عمومی

مراسم سوگواری شهادت امام رضا(ع) درشاهرخت با مداحی موذن زاده اردبیلی برگزار می شود

مراسم سوگواری سالروز شهادت امام رضا(ع) درشاهرخت با مداحی موذن زاده اردبیلی برگزار می شود.

همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) مراسم عزاداری آن حضرت با مداحی موذن زاده اردبیلی در آستانه امام زاده سعدالله بن موسی الکاظم شاهرخت برگزار خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) مراسم محوری عزاداری در آستانه امام زاده سعدالله بن موسی الکاظم روستای شاهرخت با سخنرانی حجت الاسلام گرائیلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و مداحی موذن زاده اردبیلی برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه همه ساله زائران زیادی از سراسر شهرستان زیرکوه در سالروز شهادت امام رضا (ع) با پای پیاده به آستان امام زاده شاهرخت مشرف می شوند گفت:در جلسه برنامه ریزی که به همین مناسبت با حضور معاون فرماندار و مسولین امر در محل فرمانداری زیرکوه برگزار گردید تمهیداتی برای رفاه حال زائرین عزیز در نظرگرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: جهت رفاه حال زائرین سه ایستگاه خدمت به زوار در مسیرهای مشخص شده به همراه سرویس بهداشتی سیار مستقر خواهد شد.
رحیمی همچنین از برپایی ایستگاه کنترل قند و فشار خون در محل امام زاده خبرداد و افزود:با توجه به مصادف شدن با هفته وقف ، ایستگاه همه واقف باشیم نیز در محل امام زاده برپا خواهد شد.
وی با بیان اینکه این مراسم از ساعت 9 صبح تا بعد ازنماز ظهر ادامه خواهد داشت گفت: همه زوار میهمان سفره اطعام خواهند بود و برای این منظور 30 راس گوسفند قربانی و 1200 کیلوگرم برنج از محل کمک های مردمی طبخ خواهد شد.
به گفته حجت الاسلام رحیمی مراسم امسال شاهرخت به طور کامل از صدا و سیمای استان پوشش داده خواهد شد.
همه ساله در سالروز شهادت امام رضا (ع) طبق یک سنت دیرینه هزاران نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت از نخستین ساعات صبح با پای پیاده به زیارت امام زاده سعدالله ابن موسی الکاظم در روستای شاهرخت مشرف می شوند و با حضور در بزرگترین اجتماع مذهبی شهرستان زیرکوه در این محل به عزاداری می پردازند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا