عمومی

مراسم شب شهادت امام صادق در مسجد فاطمه الزهرای حاجی آباد برگزار شد

مراسم عزاداری شهادت امام صادق ع در مسجد فاطمه الزهرا س با سخنرانی حجت الاسلام معاونی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مراسم عزاداری شهادت امام صادق ع در مسجد فاطمه الزهرا س با سخنرانی حجت الاسلام معاونی برگزار شد.
حجت الاسلام معاونی،در این مراسم پس از مداحی مداحان اهل بیت، درسخنانی به تبیین ابعاد شخصیتی امام صادق ع و احادیث گهربار آن حضرت پرداخت.
وی گفت:امام صادق ع می فرمایند:شیعیان ما سه دسته هستند :اولین دسته کسانی هستند که از کنار ما می خورند و ما را به عنوان ابزار قرار می دهند؛دسته دیگر کسانی هستند که اهل بیت را وسیله ریای خود قرار می دهند و برای زینت دنیایی خود استفاده می کنند.
وی ادامه داد:آن حضرت دسته دیگر را کسانی می دانند که از اهل بیت هستند و به سوی ایشان می روند اینان معنی واقعی شیعه را درک کرده اند.
حجت الاسلام معاونی تصریح کرد: امام صادق (ع)در آخرین لحظات عمر اصحاب را جمع می کنند ومی فرمایند:شفاعت ما به کسی که نماز را سبک می شمارند نمی رسد.
وی در تبیین اهمیت نماز ادامه داد:بهشتیان از جهنمیان سپال می کنند چه شد که شما جهنمی شدید می گویند از نمازگزاران نبودیم.
وی در ادامه یکی از مهمترین دلایل رواج فحشا و آسیبهای اجتماعی در جامعه را عدم توجه به نماز عنوان نمود.
حجت الاسلام معاونی در پایان به واجب فراموش شده امر به معروف و.نهی از منکر اشاره وگفت:خداوند در سوره عصر می فرماید انسان در خسران است مگر کسانی که ایمان آورده اند نماز می خوانند و سفارش به صبر می کنند و به طور کلی آیه می فرماید کسانی که دست هم را میگیرند.
وی با بیان اینکه امام صادق را شیخ الائمه می گویند ،بیان داشت: منصور دستور به آتش زدن خانه حضرت داد و آخر نیز ایشان را مسموم و به شهادت رساند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا