عمومی

مراودات فرهنگی نقش مؤثری در ارتقاء امنیت کشور دارد/اهل سنت و تشیع زیرکوه به اعتقادات یکدیگراحترام متقابل دارند

فرماندار زیرکوه با بیان اینکه در خراسان جنوبی و شهرستان زیرکوه برادران اهل سنت در تمام فعالیتهای فرهنگی همراه ما بوده اند، گفت: اهل سنت و تشیع زیرکوه به دیدگاها هم احترام متقابل داشته اند و خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده در حاشیه مراسم اعزام کاروان شوق زیارت به مشهد مقدس در جمع زائران با تبریک هقته وحدت اظهارداشت: ما مردم ایران یک ظرقیت بالای فرهنگی داریم که در کل دنیا زبانزد و منحصر به فرد است و در طول تاریخ هیچ موقع قومیتهای و مذاهب مختلف به سمت واگرایی و جدا شدن حرکت نکردند و همیشه سعی بر همگرایی بوده است .
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راس آن مقام معظم رهبری نیز همین بوده و هست که ما باید به همه گروها و قومیتها و مذاهب احترام بگذاریم و تامل خوبی داشته باشیم.
وی ادامه داد:آنچه این سفر می تواند برای شما ره توشه باشد و خانواده های شما بهرمند شوند ،نقش تعاملات و مراودات فرهنگی است که کمک می کند به آشنا شدن همه قومیتها با فرهنگها .
خانزاده با تاکید بر حفظ وحت اسلامی،تصریح کرد: آنچه برای ما اصل است احترام گذاشتن به اعتقادات و مقدسات همه اقوام و قومیتهاست .
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه در خراسان جنوبی و شهرستان زیرکوه برادران اهل سنت در تمام فعالیتهای فرهنگی همراه ما بوده اند گفت: اهل سنت و تشیع زیرکوه به دیدگاها هم احترام متقابل داشته اند و خواهند داشت.
وی افزود: در شرایط کنونی که عده ای با اسم اسلام و مسلمان فجایع و جنایتهایی در منطقه ایجاد کرده اند ،قطعا آشنایی و مراودات فرهنگی می تواند نقش موثری در ارتقاء امنیت کشور وهم ارتقاء سطح فرهنگی مردم عزیز ما داشته باشد .
خانزاده با اشاره به اینکه ما یک ملت با تاریخ و پیشینه با ارزش و طولانی هستیم،تاکیدکرد: این امنیت و ثبات و آرامش که در کشور، استان و شهرستان ما وجود دارد از همین نگاهی است که بین آحاد ملت ما وجود دارد .
گفتنی است به مناسبت هفته وحدت،کاروان شوق زیارت خواهران اهل سنت زیرکوه با سه دستگاه اتوبوس عازم مشهد مقدس شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا