عمومی

نشست صمیمی خبرنگاران زیرکوه با فرماندار

به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار نشست صمیمی خبرنگاران زیرکوه با فرماندار شهرستان برگزار گردید.

به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار نشست صمیمی خبرنگاران زیرکوه با فرماندار شهرستان برگزار گردید.
به گزارش زیرکوه نیوز؛فرماندار زیرکوه در دیدار با خبرنگاران و اصحاب رسانه با گرامی داشت یاد و خاطر شهید صارمی شهرستان اظهارداشت:از طلیعه روزی که بشر به صورت اجتماعی زندگی را آغاز کرد، امر اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات عامل پیشرفت و موتور محرکه جوامع انسانی بوده ودر هر برهه از زمان این اطلاع رسانی بر دوش گروهی خاص قرار داشته است.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد:امر اطلاع رسانی خصوصا در جوامع در حال توسعه بسیار حائز اهمیت ضروری است و چنانچه با دقت نظر و بینش کافی همراه نباشد نه تنها به اهداف اصلی و توسعه دست نخواهد یافت ، بلکه خطر آفرین نیز خواهد بود.
خانزاده تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش و جایگاه خبرنگار و خبررسانی از یک جایگاه ویژه ای برخوردار است و تا کنون رسانه ها در تحولات اجتماعی کشور بسیار تاثیرگذار بوده اند.
وی با بیان اینکه خبرنگار باید از دوبال اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بهره مند باشد بیان داشت: وظیفه خبرنگار فقط انعکاس اخبار ، اطلاعات و بیان مشکلات نیست بلکه باید راه برون رفت و چاره مشکلات را نیز به مردم و مسولان نشان دهد.
فرماندار زیرکوه با اشاره به اینکه خبرنگاران باید نگاه جامع و موشکافانه ای به مسائل داشته باشد گفت: در شرایطی که اقتصاد کشور با توجه به تحریم های موجود ، اقتصاد مقاومتی است و بحث اشتغال یکی از دغدغه های اصلی مسولان نظام است ، خبرنگار می تواند در ایجاد وفاق اجتماعی ، کارآفرینی ، ایجاد تولید و مسائل دیگر خصوصا در مناطق مرزی که دارای جمعیت تلفیقی هستند نقش مفید و ارزنده ای ایفا کند.
ارتقای فرهنگ جامعه یکی از وظایف اصلی خبرنگاران است
خانزاده خاطرنشان کرد: شرایط کنونی شرایطی است که باید بیشترین تاثیرگذاری بر نسل جوان و نوپا داشته باشیم و با توجه به اینکه در حال حاضر بیشترین میزان اطلاع رسانی و مطالعه اخبار و اطلاعات از طریق فضاهای مجازی انجام می گیرد باید سعی کنیم همگام و همراه با این تکنولوژی پیش برویم.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی خبرنگاران ارتقای فرهنگ جامعه است ، تصریح کرد: خبرنگاران باید با شیوه های مختلف در راه این ارتقا تلاش نمایند و سعی نمایند با روش های مختلف برای نسل جدید مصونیت ایجاد کنند.
فرماندار زیرکوه فضای سیاسی را فضای مخاطره انگیز و حساس معرفی کرد و گفت: اگر می خواهید در این عرصه حضور داشته باشید و مردم شما را قبول داشته باشند سعی کنید وارد بازی های سیاسی نشوید که این مساله هم به زیان خبرنگار و هم به زیان منطقه خواهد بود.
خانزاده با بیان اینکه بالاترین شاخص محرومیت در استان از آن شهرستان زیرکوه است ،خاطرنشان کرد: باید این واقعیت را بپذیریم که از لحاظ بسیاری از شاخصه ها و زیرساخت های فرهنگی ة اقتصادی، بهداشتی و سرانه ورزشی دچار محرومیت هستیم ولی در عین حال تلاشهای بسیاری انجام گرفته وبهترین شعار ما نتیجه کارهایی است که مردم مشاهده می کنند.
وی مدیریت منابع آبی و اشتغال جوانان را دو دغدغه اصلی خود اعلام کرد و اذعان داشت: وضعیت آب شهرستان وضعیتی بحرانی است و همه ساله بین 4 تا 5 متر افت آبهای زیرزمینی را شاهد هستیم که اگر با این وضعیت پیش برویم و نتوانیم مدیریت در مصرف بهینه آب را نهادینه کنیم ،علیرغم همه تلاشها و هزینه های انجام گرفته ،در چند سال آینده بسیاری از روستاهای شهرستان زیرکوه خالی از سکنه خواهد شد.
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه خبرنگار باید نگاه جامع و از دیدبالاتری به مسائل کمک کند ،خاطرنشان کرد:امیدواریم با کمک همدیگر شاهد ایرنی آباد و مترقی و شهرستانی پویا و سرزنده باشیم.
شایان ذکر است در پایان این دیدار صمیمی از خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح یادبود و هدایای تجلیل گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا