عمومی

نشست هماندیشی روحانیون زیرکوه برگزار شد

نشست هماندیشی روحانیون زیرکوه برگزار شد.

به گزارش زیرکوه نیوز،امام جمعه زیرکوه صبح امروز در جمع روحانیون شهرستان زیرکوه، کار تبلیغ را کار انبیا دانست و اظهار داشت: شما روحانیون به عنوان مبلغان این رسالت خطیر را در حال حاضر به دوش میکشید.
حجتالاسلام غلامرضا مرتضایینیا تصریح کرد: طرح فلاح با هدف بهبود و اصلاح سبک زندگی خانوادههای زیر پوشش کمیته امداد برنامهریزی شده و از طریق مبلغان در خانوادههای زیر پوشش در مناسبتهای خاص مثل محرم و صفر برگزار میشود.
وی با بیان اینکه طرح فلاح در همه روستاها اجرا میشود، افزود: در این طرح هر 10 خانواده بیسرپرست با هم یک شبکه با نامی خاص تشکیل میدهند و برنامه زمانبندی این شبکه در اختیار مبلغان قرار میگیرد که روحانی در جمع آنها حضور و اجرای برنامه میکند.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه هدف اصلی در اجرای این طرح جلوگیری از منزوی شدن خانوادههای کم بضاعت است، تصریح کرد: این طرح در راستای تقویت باورهای دینی خانواده‌های زیرپوشش و با درک اهمیت این نیاز در جامعه و تعمیق باورهای دینی، آشنایی مددجویان با مبانی دینی و معرفتی، همگرایی با روحانیت و ارتقای سطح آگاهی جامعه هدف برگزار میشود.
فرماندار شهرستان زیرکوه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه خانوادههایی که از نعمت سرپرست محروم بوده، آسیبپذیرتر هستند، از روحانیون خواست در این زمینه اقداماتی انجام دهند.
حجتالله خانزاده ادامه داد: اعتیاد یکی از بحثهای دامنهداری است که با آن مواجه هستیم و میشود مبلغان با کار فرهنگی و پیشگیری روی نسل جوان جلوی این کار را بگیرند.
وی در پایان با اشاره به امر خطیر انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تأکید کرد: آنچه رهبری بر آن تأکید دارند و چیزی که برای کشور از منظر خارجی مهم بوده، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است که در این زمینه نیز از روحانیون محترم انتظار میرود برنامههایی داشته باشند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا