عمومی

نمره صفر شهرستان در حوزه تولید و صنعت/مدیران با نگاه قانون مداری صرف به مسائل نگاه نکنند

فرماندار زیرکوه با بیان اینکه نمره شهرستان زیرکوه در حوزه تولید و صنعت در حد صفر است،گفت : مدیران با نگاه قانون مداری صرف به مسائل نگاه نکنند تا شاهد حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرستان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده امروز در دیدار مسؤولان ادرات زیرکوه با امام جمعه شهرستان،با گرامی داشت هفته دولت،اظهارداشت:علیرغم همه مشکلاتی که در طی یک ساله عمرانی گذشته وجود داشته است،همه مدیران در حد وسع و توان خود تلاش کرده اند تا زیرساخت های لازم برای توسعه و آبادانی زیرکوه فرهم گردد.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: شهرستان زیرکوه به عنوان یک شهرستان مرزی و تازه تاسیس درد و رنج های عدیده ای دارد که یکی از اصلی ترین مشکلات و موانع توسعه،فقدان زیرساخت های لازم برای ایجاد اشتغال و حضور پررنگ بخش خصوصی در حوزه اشتغال است.
وی با بیان اینکه در حوزه صنعت و تولید نمره شهرستان زیرکوه صفر است ،تصریح کرد:هیچ واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان وجود ندارد و عمده معیشت مردم مبتنی بر کشاورزی و دامداری ،آن هم دامداری سنتی است و جمعیت شاغل در حوزه کشاورزی و دامداری جمعیتی پیر و کهنسال است.
خانزاده بیان داشت:ما به عنوان مدیران دولتی وظیفه داریم تا ریل گذاری لازم برای حضور بخش خصوصی در حوزه اشتغال را انجام دهیم زیرا بدون مشارکت و حضور همه جانبه مردم در هیچ عرصه ای توفیق و موفقیتی نخواهیم داشت.
وی با اشاره به شعار سال ،اذعان داشت:علیرغم همه تهدیدات برون مرزی که با آن مواجه هستیم،رهبر معظم انقلاب در جندین سال گذشته عنوان شعار سال را به نوعی بر محور اقتصاد نامگذاری کرده اند که این موضوع به خاطر اهمیت اقتصادو معیشت مردم در امنیت و آرامش جامعه است.
فرماندار زیرکوه،ادامه داد:ما از تهدیدات بیرونی هیچ ترس و واهمه ای نداریم زیراعلیرغم تمام ترفندهایی که دشمنان نظام انجام داده اند تا کنون به حول و قوه الهی هیچ دستاوردی نداشته اند،اما این نگرانی وجود دارد که اگر نتوانیم برای جمعیت جوان و فعال جامعه ایجاد شغل بکنیم از درون مورد تهدید قرار بگیریم و به همین خاطربحث اقتصاد و اقتصاد مقاومتی از اصلی ترین برنامه های نظام و دولت بوده است.
خانزاده خاطرنشان کرد:بعد از تصویب برجام و توافقاتی که انجام شد،یک آرامش نسبی در کشور ایجاد شد و تورم لجام کسیخته ای که وجود داشت، طی دو سه سال گذشته تا حد زیادی کنترل گردیدکه این موضوع به جامعه اقتصادی و افرادی که قصد سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد را دارند این پیام را می رساند که اگر به این سمت حرکت کنند می توانند از یک ثبات اقتصادی نسبی برخوردار شوند.
وی تصریح کرد:کنترل تورم و رشد مثبت اقتصادی خود بیانگر این موضوع است که اقدامات و حرکات بسیار خوبی در سالهی اخیر صورت گرفته است.
فرماندار زیرکوه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این شهرستان،اذعان داشت:توسعه هر منطقه باید براساس آمایش سرزمینی باشدزیراممکن است یک منطقه از لحاظ تقسیمات سیاسی در حد بخش باقی بماند اما اگر قابلیت هایی داشته باشد باید این قابلیت ها مورد توجه دولت قرار گیرد.
خانزاده با بیان اینکه در دو سه سال گذشته اقدامات زیربنایی بسیار خوبی در شهرستان انجام گرفته،گفت:ملموس بودن نتایج این پروژه ها زمانبراست و طی سالهای آینده مردم از ثمرات این پروژه ها بهره مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه اگر فضای عمومی جامعه آرام و امن باشد شاهد تحولات خوبی درمنطقه خواهیم بود،تاکیدکرد:شهرستان زیرکوه پتانسیل ها و قابلیت های بسیار خوبی در حوزه تجارت خارجی،تولید بخش کشاورزی و دامداری،معدن و مواد معدنی و تولید برخی محصولات استراتژیک مثل زرشک و زعفران داردو دولت باید برای حضور بخش خصوصی در این حوزه ها ریل گذاری لازم را انجام دهد.
مدیران با نگاه قانون مداری صرف به مسائل نگاه نکنند.
فرماندار زیرکوه با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی،تکریم ارباب رجوع و تسهیل امور اداری مردم اذعان داشت:سیستم بروکراسی اداری موجود در راستاو همسوبا فعالیت های اقتصادی و تولیدی نیست و در اغلب مواقع مانعی است بر سر راه تولید کننده و کار آفرین.
خانزاده تاکیدکرد:از همه مدیران درخواست داریم در شهرستان محروم و دور افتاده ای مثل زیرکوه با نگاه آرمانی و نگاه قانون مداری صرف به مسائل نگاه نکنند و سعی کنند مقداری از موانع بروکراسی و اداری را کاهش دهند تا شاهد حضوربخش خصوصی فعال در شهرستان باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا