عمومی

هلال احمر خیمه ای از خیمه گاه بزرگ انقلاب (بسیج)است

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه یک میلیون و 400 هزار جوان با هلال احمر تعامل دارند گفت: جمعیت هلال احمر خیمه ای از خیمه گاه بزرگ انقلاب یعنی بسیج است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مسعود حبیبی شب گذشته در بازدید از شهرستان زیرکوه و درجلسه بررسی مشکلات جمعیت هلال احمر این شهرستان، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر در دنیا بر پایه اصول انسانیت و حق پایه‌گذاری شده و امروز مورد قبول همه انسان‌ها در نقاط مختلف دنیا و مایه افتخار همگان است.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه یک میلیون و 400 هزار جوان با جمعیت هلال احمر کشور در ارتباط هستند،خاطرنشان کرد:این یک فرصت بزرگ برای مجموعه کشور و بویژه هلال احمر محسوب می شود که می تواند با بیش از یک میلیون جوان و نوجوان ارتباط درون شبکه ای داشته باشد.
وی بااشاره به اینکه از سن 5 سال تا 29 سال با مجموعه هلال احمر ارتباط دارند،تصریح کرد:ارزشمند ترین زمان در تربیت کودکان که می توانیم نقش آفرینی داشته باشیم سن 5 تا 7 سال است که جمعیت هلال احمر با راه اندازی کانون غنچه های هلال برای این سنین نگاه بشر دوستانه را در کودکان در قالب بازی ،شعر و جشنواره های مختلف آموزش می دهد.
حبیبی ادامه داد:علاوه بر این کانونهای دانش آموزی در 8 هزار مدرسه کشور دایر است و یکی از مهمترین برنامه های ما در این کانونها آموزش امداد است که دانش آموزان در این کانونها هشت مهارت مهم را یاد می گیرندو سالانه 400 هزار نفر از دانش آموزان در این کانونها آموزش می بینند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور بیان داشت:در حوزه جوانان 250 کانون طلاب در حوزه های علمیه،یک هزار و 20 کانون دانشجویی در دانشگاهها و کانون جوانان آزاد و جوانان روستایی فعالیت دارند که فعالترین این کانونها کانون جوانان و کانون دانشجویی است و عمده فعالیت آنها،فعالیت های بشردوستانه،خیرخواهانه و امدادی است.
وی خاطرنشان کرد:یکی از اقداماتی که طبق نظر مقام معظم رهبری در سال جاری آغاز شده است ورود به موضوع اسیب های اجتماعی است وطرح پیمان در بحث آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد در سال جاری اجرا می شود که در این طرح جوانان در مقابله با آسیب های اجتماعی با یکدیگر پیمان می بندند و 50 هزار نفر از جوانان کشور در مقابله با آسیب ها آموزش می بینند.
معاون رئیس جمعیت هلال احمر کشوراذعان داشت:اقداماتی که در حوزه جوانان انجام می شود،مسؤولیت پذیری جوانان را بیشتر می کند و ما در عمده برنامه ها به جوانان در خصوص سرکشی از خانواده شهدا،ایثارگران و جانبازان تاکید داشته ایم زیرا این دید و بازدیدها و سرکشی ها و آشنایی با ایثارگری های این عزیزان می تواند برای جوانان و نوجوانان ملکه شود.
حبیبی تاکیدکرد:سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مجموعه ای است که طبق منویات مقام معظم رهبری حرکت می کند و در خدمت نظام و انقلاب قرار دارد و منویات مقام معظم رهبری نصب العین فعالیت های این جمعیت است.
وی اذعان داشت:فرصت شبکه ای بودن در جمعیت هلال احمر فرصت بسیار بالایی است که تقریبا به غیر از بسیج در نهاد دیگری وجود ندارد و ما یکی از خیمه ها خیمه گاه بزرگ انقلاب یعنی بسیج هستیم .
انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا