عمومی

همایش تجلیل از نخبگان قرآنی زیرکوه برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه گفت: در مراسمی از نخبگان قرآنی و خبرنگاران زیرکوه تجلیل می‌شود.

حجت‌الاسلام رحیمی امروز در گفت‌وگو با زیرکوه نیوز اظهار داشت: همایش تجلیل از نخبگان قرآنی شهرستان زیرکوه به منظور تشویق و ترغیب نخبگان و برگزیدگان قرآنی شهرستان زیرکوه در روز چهارشنبه 17 تیر ماه سال جاری مصادف با 21 ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در این مراسم از 40 برگزیده مرحله شهرستانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در شهرستان زیرکوه و قاریان برتر شهرستان و فعالان عرصه رسانه و خبر تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ویژه اداره اوقاف و امور خیریه در آن روز تلاوت قاری بین‌المللی مصری استاد رضا جمعه منصور در بین عزاداران مولا امیرالمومنین(ع)و قاریان و تالیان قرآن کریم است.
رحیمی یاد‌آور شد: وظیفه اصلی جامعه اسلامی آشناکردن مردم با معارف اسلامی است و باید کاری کنیم که معارف به‌روز بوده و در زندگی روزمره ما کاربرد داشته باشد. هدف از برگزاری این همایش‌ها این است که زمینه تشویق قرآن‌آموزان نونهال را فراهم آوریم تا در آینده شاهد موفقیت‌های این عزیزان در سطوح کشوری باشیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه با بیان اینکه باید به تفاسیر قرآنی بیشتر از قبل به قرآن توجه کنیم، افزود: باید به سمتی برویم که آموزه‌های قرآنی در وجودمان اثر بگذارد.
رحیمی با اشاره به پیروزی‌های ملت ایران به ویژه در دوران دفاع مقدس و اکنون در صحنه‌های بین‌المللی گفت: امروزه اگر در عرصه‌های مختلف هرروز شاهد یک موفقیت هستیم به خاطر عمل به قرآن است.
وی با بیان اینکه مردم مسلمان دنیا، ملت و کشور ما را به‌عنوان حافظان و عاملان به قرآن می‌دانند، تصریح کرد: این دیدگاه وظیفه ما را در توسعه فرهنگ قرآنی بسیار سنگین می‌کند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه ادامه داد: مشکلات امروزی ما به خاطر فاصله‌گرفتن از قرآن است و اگر آنطور که شایسته قرآن است به آن توجه شود ما دچار هیچ نوع مشکلی نخواهیم شد. قرآن باید سرلوحه زندگی ما باشد و کسانی که به نام قرآن شناخته می‌شوند مسئولیت دو چندان دارند و باید چیزی را که کلام وحی می‌فرماید انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارای پتانسیل‌ها و استعدادهای بسیار خوبی است، گفت: من معتقدم که استان خراسان جنوبی در صورت ایجاد تفاهم و همدلی مسئولان یکی از استان‌های مطرح کشور می‌تواند در حوزه قرآنی باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا