عمومی

همه باید آمادگی لازم برای بروز حوادث طبیعی را داشته باشیم

مدیر آموزش و پرورش زیرکوه گفت: با توجه به آنکه شهرستان زیرکوه روی گسل زلزله قرار دارد،هر آن امکان وقوع زلزله در این شهرستان وجود دارد بنابراین همه ما باید این آمادگی را داشته باشیم .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،علیرضا مهدی پور ،صبح امروز در مراسم پایانی مانور زلزله در جمع دانش آموزان دبستان شهید کاوه و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان ، با بیان اینکه مانور امروز ، پیش فرضی برای بلایای طبیعی بود،اظهارداشت: با توجه به اینکه شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای پرخطر استان از نظر بلایای طبیعی است،دانش آموزان ما باید بدانند در زمان حوادث طبیعی اولین کاری که لازم است انجام دهیم، حفظ خونسردی است.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه خاطرنشان کرد:با توجه به آنکه شهرستان زیرکوه روی گسل زلزله قرار دارد،هر آن امکان وقوع زلزله در این شهرستان وجود دارد بنابراین همه ما باید این آمادگی را داشته باشیم .
وی ادامه داد: چیزی که باید توجه داشته باشیم این است که زلزله به ما امان نخواهد داد تا برنامه ها را آنگونه که برنامه ریزی کرده ایم اجرا کنیم ، بنابراین اولین کار این است که ضمن حفظ خونسردی دانش اموزان به سمت نقاط امن هدایت شوند و سعی نمائیم دانش آموزان از محیط ناامن خارج شوند.
مهدی پور، گفت: اگر خدای ناکرده زلزله ای در شهرستان اتفاق بیفتد،امیدواریم بتوانیم با آموزشهایی که داده می شود و امکاناتی که وجود دارد،در مدت زمان کوتاهی به داد دانش آموزان و مصدومان احتمالی برسیم.
وی خاطرنشان کرد: اتفاقی که در زلزله کرمانشاه افتاد همه ما را هوشیار کرد و فهمیدیم که امدادرسانی کار افراد خاص است و باید سعی کنیم دانش آموزان را طوری آموزش دهیم که در مواقع بحران بتوانند با دانش و اطلاعات کافی به کمک مصدومان بشتابند.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه تصریح کرد: اگر چه اکثر دانش آموزان آموزش های لازم را فرا می گیرند اما مهمترین نکته این است که بدانیم در مواقع حادثه به چه شکل به داد مصدومان برسیم تا آسیب کمتری به مصدومان وارد شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا