عمومی

پيروزي و ثمره خون شهداي ما وابسته به مديريت افكار عمومی توسط نخبگان انقلاب است

امام جمعه موقت گناباد در مجمع عالی بسیج زیرکوه گفت:امروز پيروزي و ثمره ي خون شهداي ما وابسته به مديريت افكار عمومي توسط نخبگان انقلاب است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسلامی در مجمع عالي بسيج شهرستان زيركوه و در جمع بسیجیان و نخبگان بسیج به شبهاتی پیرامون ولایت و سکوت ولایت در اعصار گذشته و اکنون پرداخته و گفت: درتاریخ و خصوصا در کتب اهل سنت نیز آمده است که هر کجا علی (ع) فرصتی گیر می آمد ولایت خود را فریاد می زد و از بیعتی که به زور بر او تحمیل شد سخن می گفت در عصر حاضر و در گذشته این شبهه بوده که اگر علی (ع) جانشین برحق پیامبر (ص) بوده و از ناحیه خداوند این امامت نصب شده چرا او اقدام عملی نکرد و حکومت را پس نگرفت؟
ایشان در جواب این شبهه و سوال عرض کردند ابن غطیبه دین ولی از مورخین اهل سنت در کتاب الامه و السیاسه آورده است که علی (ع) تا 40 روز بعد از رحلت پیامبر بزرگوار اسلام (ص) شب ها به خانه انصار رفته و به آن ها عرض می کرد شما مگر در غدیر نبودید؟ مگر پیامبر از شما دعوت ویژ نگرفت و … اینها هیچ وقت نشان از سکوت ولایت نیست علی (ع) حقیقت شجاعت بود اما اینکه چرا ایشان اقدام عملی نکرد را در ادامه عرض خواهیم کرد.
دکتر اسلامی در ادامه افزود مرحوم مجلسی در کتاب بهار جلد 36 آورده است که یکی از اصحاب پیامبر به نام محمودبن لبیع روزی را به قبرستان شهدای احد رفت(در این قبرستان شهدای احد دفن بودند که حضرت فاطمه س برخی مواقع به آنجا در کنار قبر عموی پیامبر حمزه می رفتند و مرثیه سرایی می کردند) و در کنار قبر نشست و به حضرت فاطمه س عرض کرد بی بی می توانم سوالی را از شما بپرسم گفتند بپرس این شخص گفت یا بی بی آیا پیامبر قبل از رحلت علی (ع) را به عنوان امام منصوب کرد یا خیر ؟ حضرت فاطمه شگفت زده شده وعرض کرد از شما در تعجبم این چه سوالیست مگر غدیر خم را به یاد ندارید؟ مگر پیامبر در بین 120000نفر ایشان را منصوب نکرد؟ صحابه پیامبر که از پرسیدن سوال هدف دیگری داشت عرض کرد بی بی اگر امامت حق علی (ع) بود چرا اقدام عملی نکرد و چرا نشست و قیام نکرد؟ فاطمه س عرض کرد از پدرم رسول خدا ص شنیدم که گفت مثل الامام مثل الکعبه … مثل امام در میان امت من مانند کعبه است که مردم باید به سوی آن بروند و کعبه به سوی کسی نمی آید
در اینجا متوجه می شویم که بین امام و پیامبر تفاوت هایی است، رسول در جامعه اسلامي فردي است كه راهنمايي مي كند يعني ارائه طريق مي نمايد پيامبر وظيفه اش اين است چه مردم بخواهند و چه نخواهند اما امام كارش رهبري جامعه است و رساندن به مقصد است و زماني مي تواند رهبري كند كه مردم دست بيعت به ايشان بدهند اگر نخواستند امام موظف است در خانه بنشيند. در نهج البلاغه آمده است كه فردي از حضرت سوال كرد چرا در برابر ولايت كه حق مسلم شما بود سكوت كردي حضرت فرمودند افكار عمومي در آن زمان به گونه اي بود كه نمي توانستم مطرح كنم در ماجراي حكميت مالك اشتر رسيد به دو قدمي خيمه معاويه اما مردم چه كردند مگر امام امت نگفت آن كتاب ه كه بر سر نيزه كرده اند كاغذ پاره اي بيش نيست قرآن ناطق من هستم فايده اي نداشت. امامت اينگونه است اگر امام بخواهد در مسير امامت رهبري كند بايد مردم او را بخواهند و دست بعت بدهند امام هميشه مسير حركت خود را با حركت قدم هاي مردم تنظيم مي كند. امروز سيره و حركات مقام معظه رهبري(مدظله) و مرحوم حضرت امام (ره) نيز بر همين امر استوار است.
دكتر اسلامي در ادامه گفت: پيامبر بزگوار اسلام(ص) نيز هيچ وقت نتواست برخي از منافقين را از بين ببرد بعد از واقعه غدير گروهي از همين اطرافيان پيامبر مي خواستند ايشان در گردنه هرشا ترور كنند و ايشان در آن تاريكي شب چهره آن ها را به همراهيانش نشان داد و وقتي اسامي آن ها را گفت هيچ كس قبول نمي كرد همراهيان كه ژرسيدند چرا آن ها را مجازات نمي كنيد عرض كردمي ترسم نتوانم افكار عمومي و ذهن مردم را قانع كنم از ين قبيل مثل ها زياد در جامعه اسلامي بوده است.
امام جمعه موقت شهرستان گناباد در ادامه خاطر نشان كرد: امام بزرگوار نيز در دوران رهبري خود همينگونه بود وقتي از امام (ره) خواستند بني صدر را كنار بگذارد امام فرمود نمايندگان مردم بايد اين كار را انجام دهند نظام ولايي نظام ديكتاتوري نيست برخي ها فكر مي كنند بايد كارهاي اشتباه منتخبين خودشان را رهبري درست كند و با آن ها برخورد كند اگر اينگونه باشد كه مي شود همان نظان ديكتاتوري!
دكتر اسلامي گفتند: رهبري در سخنراني با مردم قم جمله بسيار مهمي فرمودند ايشان گفتند من مردم سالاري ديني را صادقانه قبول كرده ام اين يعني اينكه مردم انتظار نداشته باشند كه رهبري با ديكتاتوري برخي از اشتباهات غلط افراد را جبران كند اين خواسته اي ولايي نيست البته ناگفته نماند كه رهبري در برخي از جاها هم ساكت نبوده و تذكراتي را مي دهند نمونه آن در زمان شروع تحريم ها در قبل از ماه رمضان همه كارگزاران را جمع كرد و گفتند داريم وارد گردنه ي تحريم هاي فلج كننده م شويم و بايد فكري براي اين اقدام كنيد اما كي گوش كرد خود آقا آمدند و با دعوت نخبگان طرح اقتصاد مقاومتي را دادند و گفتند باطل السحر تحريم ها همين اقتصاد مقاومتي است اما چقدر آن را عملي كردند مگر جز اين بود كه برخي بعد از اين سخنان حتي آب خوردن مردم را نيز به تحريم ها مربوط دانستند و گفتند تنها راه مامذاكره با آمريكاست.
ايشان در ادامه خاظر نشان كرد:
فتنه جديدي كه دشمن به دنبال آن است و در داخل هم افرادي خواسته يا ناخواسته از آن حمايت ميكنند همين ديكتاتوري جلوه دادن رهبري است چرا ولي فقيه بايد اشتباهات مردم را جبران كند هر چند ايشان با اين وجود تذكر نيز مي دهند و اخيرا هم در سخنراني گفتند من مسئله اي را كه در تريبون عمومي مي گويم بارهادر مجامع خصوصي به مسئولين تذكر داده ام نمونه آن هم همين فيش هاي حقوقي است رهبري گفتند فيش هاي حقوقي هجوم به ارزش هاست هجوم به خون شهداست اما شما مشاهده كرديد كه دختر خانومي در ليست اميد تهران راي مي آورد و پشت تريبون عمومي مجلس مي گويد پدر بنده كه ماهي 60 ميليون حقوق مي گيرد نوش جانش اين حق ما ازسفره انقلاب است.
امام جمعه موقت شهرستان گناباد در ادامه افزود: در نظام جمهوري اسلامي يك طرف كار مردم هستند امروز دو تفكر در جامعه وجود دارد يكي تفكر صهيونيست ها و ديگري تفكر اسلامي، تفكر صهيونيست ها مي گويد براي تشكيل جامعه يهود بايد از نيل تا فرات گرفته شود اما در مقابل تفكر انقلاب اسلامي بود كه امام (ره) نيز با هوشياري تمام بارها گفتند هدف ما زمينه سازي ظهور حضرت حجت(عج) است و گذرگاه آن نيز همان حرف تاريخي ايشان كه فرمود راه قدس از كربلا مي گذرد هست امروز به لطف خداوند سبحان گذرگاه كربلا تا قدس شكل گرفته و در حال ادامه هست اما دشمن چون خود را بازنده مي بيند دست به اقدامي از جنس اقدام معاويه در جنگ صفين زده است يعني مي خواهند افكار عمومي مردم را از ولايت دور كنند و جذب خودشان نمايند و حربه ي كارشان هم فضاي مجازي است امروز پيوزي و ثمره خون شهداي ما وابسته به مديريت افكار عمومي توسط نخبگان انقلاب و خواص است

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا