عمومی

پیشرفت 90 درصدی مطالعات پروژه انتقال آب تجنود

مدیر امور منابع آب قاین و زیرکوه از پیشرفت 90 درصدی مطالعات پروژه انتقال آب تجنود خبرداد و گفت:برای تکمیل این پروژه 150 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مدیر امور منابع آب قاین و زیرکوه از پیشرفت 90 درصدی مطالعات پروژه انتقال آب تجنود خبرداد و گفت:برای تکمیل این پروژه 150 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
محمد نعیمی عصر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت:احداث آب بند در بالادست دشت ها و در مسیر رودخانه ها باعث خشک شدن منابع آب زیرزمینی در دشت های پایین دست می شود زیرا این آبهای سطحی منبع اصلی تامین آبهای زیرزمینی در دشت ها هستند.
مدیر امور منابع آب قاین و زیرکوه بااشاره به اینکه آب رودخانه تجنود هم از این قاعده مستثنی نیست،خاطرنشان کرد:برخی معتقدند آب رودخانه تجنود هدر می رود اما این آب منبع اصلی تامین آبهای زیرزمینی در دشت شاهرخت است.
وی با اشاره با پروژه انتقال آب تجنود،اذعان داشت:این پروژه یکی از پروژه های بزرگ آبرسانی است که بوسیله حفر15 حلقه چاه آب تجنود به 5 شهر و 147 روستا منتقل خواهد شد و مردم این مناطق را از نعمت آب آشامیدنی بهره مند خواهد کرد.
نعیمی با بیان اینکه این طرح در دست مطالعه است، تصریح کرد: مطالعات این طرح 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای حفر و تجهیز چاهها 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که پس از حفرو تجهیز، تحویل آب و فاضلاب روستایی خواهد شد.
مدیر امور منابع آب قاین و زیرکوه بیان داشت:در صورت تخصیص اعتبارو حمایت فرمانداری در خصوص تخصیص بودجه حفر و تجهیز 15 حلقه چاه این پروژه در بازه زمانی حداقل یک ساله انجام خواهد شد.
}

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا