عمومی

کشف تله زنده گیری پرندگان و نجات و رهاسازی یک قطعه کبوتر چاهی در زیرکوه

مسئول نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه گفت:مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه موفق به کشف و ضبط تعداد 4 عدد تله دو درب خاص زنده گیری پرنده شدند.

مرتضی تقی زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: طی عملیات گشت و کنترل و پایش حاشیه منطقه حفاظت شده شده شاسکوه ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه موفق به کشف و ضبط تعداد 4 عدد تله دو درب خاص زنده گیری پرنده شدند.
مسئول نمایندگی حفاظت محیط ز یست زیرکوه خاطرنشان کرد: در یکی از چهار عدد تله کشف شده یک قطعه کبوتر چاهی گرفتار شده بود که خوشبختانه با حضور به موقع مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان از دام شکارچیان رهاسازی و به آغوش طبیعت بازگردانده شد.
تقی زاده افزود:متاسفانه عده ای از سودجویان و غارتگران طبیعت در یک رفتار ناشایست اقدام به تله گذاری در اطراف چشمه زارها و قنوات می کنند که در هنگام مراجعه پرندگان وحشی به منابع آبی در دام شکارچیان گرفتار می شوند.
وی تاکید کرد: از همه طبیعت دوستان و دوستداران حیات وحش خواستاریم هرگونه تخلف زیست محیطی اعم از آلودگی ، تخریب پوشش گیاهی و شکار غیر مجاز را به این نمایندگی و به صورت تمام وقت به شماره 05632504919 اطلاع رسانی نمایند تا در اسرع وقت پیگیری لازم بعمل آید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا