عمومی

کشف دو موقوفه جدید در زیرکوه

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه زیرکوه گفت: در هشتمين روز از دهه وقف دو موقوفه جدیددرزیرکوه کشف شد.

حجت الاسلام حسین رحیمی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:در هشتمين روز از دهه وقف دو موقوفه جدیددرزیرکوه کشف و در سامانه جامع موقوفات به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه ارزش كلي اين موقوفات ٤٥٠ ميليون ريال است،خاطرنشان کرد:وقف اول متعلق به آقاي بهزاد عبدي كبودان(يك قطعه باغ زرشكي بدون آب ) به نيت امورات مسجد روستاي كبودان و وقف دوم متعلق به آقاي الله داد عبداللهي نادي است كه شامل يك فنجان آب از چشمه سار كبودان به همراه يك باغ زرشكي است که به نيت امورات مسجد در روستاي كبودان وقف گرديده است.
رحیمی وظیفه اصلی اداره اوقاف و امور خیریه را کسب درآمد و اجرای امینانه نیات واقفین دانست و افزود:شهرستان زیرکوه دارای ٢٥٣ موقوفه با نیت‌های متفاوت است که تلاش ما در این اداره در راستای اجرای امینانه نیات واقفان است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه مهم‌ترین فعالیتهای اداره اوقاف را حفظ، نگهداری، عمران و آبادانی اراضی موقوفات و اجرای دقیق نیات واقفین طبق مفاد متن وقفنامه ذکر کرد و یادآور شد: ترویج سنت حسنه وقف در توزیع عادلانه ثروت در میان افراد جامعه نقش اساسی دارد و از ایجاد نظام طبقاتی در جامعه جلوگیری میکند.
رحیمی بر ضرورت استفاده از موقوفات در جهت اشتغال زایی تاکید کرد و گفت:تاکنون از محل موقوفات برای 500 خانوار در شهرستان زیرکوه اشتغالزایی شده است.
هم اکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا