عمومی

کودکان زیرکوه با فرهنگ ترافیک آشنا می شوند

به همت پلیس راهنمایی و رانندگی زیرکوه،کودکان این شهرستان در قالب پارک ترافیک سیار با فرهنگ راهنمایی و رانندگی آشنا می شوند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به همت پلیس راهنمایی و رانندگی زیرکوه،کودکان این شهرستان در قالب پارک ترافیک سیار با فرهنگ راهنمایی و رانندگی آشنا می شوند.
احمدی ،کارشناس راهنمایی و رانندگی زیرکوه در حاشیه برگزاری یکی از این کارگاههای آموزشی در گفت و گو با زیرکوه نیوز،اظهارداشت:از حدود شش ماه قبل طرح آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان شهرستان آغاز شده و دانش اموزان مقطع ابتدایی و پیش دبستانی شهر حاجی اباد در قالب این پارک ترافیک سیار با فرهنگ ترافیک آشنا می شوند.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی از خردسالی است،خاطرنشان کرد:درمرحله نخست این طرح همه دانش آموزان زیر 8 سال مدارس ابتدایی شهر حاجی آباد در قالب پارک ترافیک سیار و مابقی دانش آموزان در قالب سخنرانی آموزشهای لازم را فرا خواهند گرفت و هنوز برای روستاهای شهرستان برنامه ریزی صورت نگرفته است.
احمدی ادامه داد:در پارک سیار ترافیک دانش آموزان با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ،تابلوها و علائم ،نحوه رد شدن از عرض خیابان و … را فرا می گیرند.
وی تاکید کرد:اگر فرهنگ راهنمایی و رانندگی از کودکی آغاز شود این فرهنگ در وجود کودک نهادینه می شود و در اینده نیز باعث می شود تا فرهنگ راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا