عمومی

گمنج ، روستای مبتکرین

روستای گمنج یکی از روستاهای محروم شهرستان اما با مردمانی خوش فکر است.

به گزارش زیرکوه نیوز، شاید اکثر مردمی که از نبوغ و ابتکار مردم روستای گمنج تا کنون شنیده اند، نابغه ترین فرد این روستا را حاج محمد رضا بدانند. کسی که به ادعای خود اهالی این روستا نیز واقعا فکری خلاق دارد و یک نابغه است. اگرچه حاج محمد رضا به قول خودش علاوه بر کشاورزی دستش به همه چیز می چسبد و با امکانات اولیه ای که در منزل دارد تا کنون وسایل مختلفی ساخته است ، اما اگر در کوچه پس کوچه های این روستا و شاید آن طرف تر در شهرهای اطراف بگردی ، کسانی را می بینی که اهل گمنج هستند و دارای فکری زیبا و به قول ما اهل نبوغ.
از آن جمله می توان به آقای فلاحی به عنوان تکنسین کارخانه های صنعتی و کشاورزی که با ابتکار خود در هدر رفت آب سیستم آبیاری باغچه منزل خود را به شکلی زیبا طراحی کرده بود نام برد.
اما در حین تهیه گزارش از روستای گمنج به منزل یکی از اهالی این روستا سرزدیم و منظره ای جالب و زیبا نظرم را جلب کرد. حیاطی منظم و پر از درختان رنگارنگ و سرسبز میوه و در گوشه و کنار این حیاط زیبا میز و صندلی هایی که با استفاده از وسایل دور ریختنی به شکل زیبایی طراحی و ساخته شده بود.
و البته در گوشه ای دیگر نصب یک چراغ فانوس قدیمی به نحوه ای دیگر جلب توجه می کرد. جالب اینجاست که این میز و صندلی و فانوس به شکل جالبی برق رسانی شده بود و منظره ای رویایی برای ساکنان این منزل خصوصا در شب های پرستاره رقم می زند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا