عمومی

14 خرداد تجلیل از امام و به معنای واقعی کلمه بیعت با آرمانهای امام است

امام جمعه اسفدن گفت: 14 خرداد تجلیل از امام و به معنای واقعی کلمه بیعت با آرمانهای امام راحل است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز از اسفدن،حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های اولین نماز جمعه از ماه مبارک رمضان ضمن تشکر از حضور پرشور و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران به یکشنبه 14 خرداد ماه سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)اشاره کرد و بیان داشت:14 خرداد تجلیل از امام و به معنای واقعی کلمه بیعت با آرمانهای امام است.
وی گفت: جسم آن مرد ملکوتی نیست ولی اصول و مبانی فکری و سیره عملی آن مرد بزرگ هست و باید آن را دنبال کنیم و اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم و یا خدایی ناکرده عمدا کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهد خورد.
خطیب جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه ما در این بیست وهشتمین سالِ سالگرد امام عهد و پیمانی دوباره می بندیم و می گوییم ما همچنان به اصول و مکتب سیاسی و رفتاری شما وفاداریم اظهار داشت: امروز هم بدنبال خلف صالحت امام خامنه ای خواهیم بود و تمام توان خود را برای تعالی و عزت کشوری که تو آن را ام القرای کشور های اسلامی کردی. می گذاریم
وی همچنین به انتخاب مقام معظم رهبری توسط خبرگان به ولایت و زعامت اشاره کرد وگفت: چه انتخاب بجا و شایسته ای که اگر نبود این انتخاب معلوم نبود این انقلاب به کجا کشیده می شد و با این انتخاب که قطعا کمک غیبی امام زمان (عج) به یاری ملت ایران آمد و دوستان شاد و دشمنان بار دیگر از نابودی انقلاب مایوس شدند
حجت الاسلام عبدالهی افزود: کاری نکنیم و حرفی نزنیم که جایگاه ولایت تضعیف شود که تضعیف ولایت دشمنان را خوشحال می کند رهبری که پوتین وقتی رهبر صحبت می کنند می گوید یک مترجم بیاورید که زنده برام ترجمه کند که تحلیل های رهبر ایران دقیق و درست است آن وقت ما بگوییم در این موضوع (سند 2030) به رهبری اطلاعات غلط داده اند این چه حرفی است که برای دفع اتهام خود از رهبری هزینه بکنیم .
امام جمعه اسفدن در ادامه به سالروز قیام خونین 15 خرداد اشاره کرد و خاطر نشان کرد: 15 خرداد ثابت کرد که این مردم در صحنه هستند و برای اسلام و از تهدید دشمن نمی هراسند .
وی گفت: 15 خرداد فریاد علیه تسلیم شدگان در مقابل مکاتب غربی و قدرت های غربی بود که اگر خدایی ناکرده بعضی از روشنفکران غرب زده بدنبال همان ابر قدرتها باشند بدانند با فریاد های این ملت روبرو خواهند شد .
حجت الاسلام عبدالهی افزود: اینقدر استکبار را بزک نکنید و به طرف آنها سجده نکنید ملت ایران این ایام الله را با جان و دل حفظ خواهد کرد که 15خردا باید در تاریخ جاودانه بماند زیرا امام راحل (ره) فرمودند : من 15 خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم برای اینکه زنده بماند و فراموش نشود.
خطیب جمعه اسفدن در پایان به چند نکته در باب انتخابات 29 ا ردیبهشت ماه اشاره کرد و تصریح کرد: پرونده انتخابات ریاست جمهوری بالاخره با همه اما و اگرها و تخلفات صورت گرفته با اعلام نظر شورای محترم نگهبان بسته شد و جناب حجت الاسلام روحانی به عنوان ریس جمهور انتخاب شدند و تا زمانی که در چارچوب قانون و آرمان های نظام بویژه منویات رهبری و ولایت فقیه قرار داشته باشند مورد حمایت همگان قرار گیرند.
وی نظر شورای نگهبان را فصل الخطاب همه رقبای ریس جمهور منتخب دانست و بیان داشت: کمترین انتظار مردم از مراجع قضایی رسیدگی و برخورد قاطع و سریع به متخلفین انتخاباتی است تا در آینده شاهد چنین رفتارهای ناشایستی که اعتماد عمومی را خدشه دار می کند نباشیم .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا