عمومی

15 خرداد سند مبارزه ملت ایران با استبداد است

امام جمعه زیرکوه گفت: 15 خرداد سند مبارزه ملت بزرگ ایران با استبداد و استکبار بود.

امام جمعه زیرکوه گفت: 15 خرداد سند مبارزه ملت بزرگ ایران با استبداد و استکبار بود.
حجه الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد به بیان فضائل اخلاق حسنه پرداخت و اظهارداشت: حسن خلق امری بسیار مهم و ضروری است . درروایت بسیاری از ائمه معصوم برخوش اخلاقی و خوش رفتاری تاکید شده است زیرا خوش اخلاقی باعث افزایش عمر انسان می گردد.
امام جمعه زیرکوه در ادامه از حضور پرشور مردم شهرستان در نماز جمعه و مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تشکر کرد و با اشاره به مناسبت های هفته خاطرنشان کرد: 15 خرداد سند مبارزه ملت بزرگ ایران با استبداد و استکبار بود.
وی 15 خرداد را سرآغاز نهضت اسلامی روحانیت دانست و افزود:این نهضت بزرگ توسط روحایت از حوزه علمیه قم که مرکز فقاهت جهان اسلام است شروع شد و به شدت سرتاسر ایران را فراگرفت.
مرتضائی نیا وحدت ملی را مهمترین دستاورد قیام 15 خرداد عنوان کرد و تصریح کرد: در 15 خرداد مردم در مقابل بی ارزشی ها قیام کردند و نگذاشتند این بی ارزشی ها بر جامعه حاکم شود و دستاورد بزرگ این قیام وحدت ملی بود.
خطیب نماز جمعه زیرکوه با اشاره به هفته بهداشت و نکوداشت مساجد تاکید کرد: ورود به مسجد زیارت الله است ولی متاسفانه فرهنگ احترام به مسجد هنوز خوب جا نیفتاده است.
وی با بیان اینکه امروز مساجد غریب واقع شده گفت: آن چیزی که باید سرلوحه کار خود قرار دهیم نکوداشت و احترام به مساجد به عنوان خانه خداست و بر ما واجب است احترام خانه خدا را از مکانهای دیگر بیشتر داشته باشیم.
حجه الاسلام مرتضائی نیا انتصاب حضرت آیت الله خامنه ای رابه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و خاطرنشان کرد: ولایت برای کشور ما یک نعمت بزرگ است و اگر نعمت ولایت در این کشور وجود نداشت کشور ما یقینا آسیب می دید اما به برکت وجود حضرت امام خمینی (ره) و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای امروزدر عرصه های مختلف در یک مزیت بسیار عالی به سر می بریم.
امام جمعه زیرکوه تصریح کرد: امروز استکبار جهانی و دشمنان قسم خورده نظام از این همه تدبیر و درایت مقام عظمای ولایت انگشت به دهان مانده اند پس بر ما واجب است گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و فرمایشات خردمندانه ایشان را هم گوش دهیم و هم عمل کنیم.
مرتضائی نیا با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهارداشت: ما به دنبال یک توافق خوب هسته ای هستیم که در آن حقوق هسته ای مردم و کشورتامین شود که این خواسته مقام معظم رهبری و خواسته مردم ماست.
وی با بیان اینکه اعضای تیم هسته ای فرزندان این ملت هستند و زحماتشان را قدر می دانیم افزود: تیم مذاکره کننده باید هوشیار باشد . 11 تیرماه یک ضرب العجل واهی از جانب دشمن است و نباید در نگارش توافقنامه نهایی عجله به خرج دهیم.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به زیاده خواهی های استکبار خاطرنشان کرد: ملت ایران اجازه توافق بد را نخواهند داد و پاسخ محکمی به زیاده خواهی های استکبار و در راس آنها آمریکا خواهند داد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا