عمومی

18 سال زندگی بدون آب شرب در مغیلان/مدیر آبفار:آبرسانی به روستای مغیلان،سه برابر سهمیه انجام می شود

در حالی که مدیر آبفار زیرکوه می گوید: آبرسانی به روستای مغیلان،سه برابر سهمیه انجام می شود یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا گفت:این مقدار آب جوابگوی مصرفی مردم نیست.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مشکل کمبود آب یکی از مشکلات شایع در شهرستان مرزی و محروم زیرکوه است و خصوصا در فصول تابستان و کم باران این مشکل نمود بیشتری پیدا می کند.
اگر چه برای تامین آب شرب و مصرفی مردم در روستاهایی که مشکل آبرسانی دارند از تانکر استفاده می شود و 400 روستای استان خراسان جنوبی و 23 روستای شهرستان زیرکوه تحت پوشش طرح آبرسانی سیار قرار دارند، اما گویا این طرح در برخی روستاها جوابگوی مصرف مردم نیست.
روستای مغیلان در بخش زهان شهرستان زیرکوه یکی از روستاهایی است که به قول مدیر آبفار زیرکوه در کنار 22 روستای دیگر این شهرستان ، تحت پوشش طرح آبرسانی سیار قرار دارد.
18 سال زندگی بدون آب شرب
یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، از کمبود آب شرب گلایه مند کرد و گفت: 18 سال است که بدون آب شرب زندگی می کنیم و با تانکر به روستا آبرسانی می شود اما این طرح جوابگوی مصرفی مردم نیست.
حسین زورمند با بیان اینکه چرا کسی مشکل ما را برطرف نمی کند،خاطرنشان کرد:همین امر باعث شده جمعیت روستا در طی سالیان اخیر به نصف کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد:به تمامی ادارات مربوطه مراجعه کرده ایم ولی تابحال هیچ گونه اقدامی در جهت رفع این مشکل صورت نگرفته است.
عضو شورای اسلامی روستای مغیلان گفت: آیا مسئولان دلشان به حال و روز دستان تاول زده و رنج کشیده مادران این روستا از شدت لباس شستن در یک کیلومتر دورتر از روستا نمیسوزد؟
مردم مغیلان تشنه اند،خواستار افزایش تانکر ها هستیم
علی عباسی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی روستای مغیلان نیز از کمبود آب شرب گلایه کرد و گفت:مردم مغیلان تشنه اند،خواستار افزایش تانکر ها هستیم.
وی ادامه داد:ما مردم روستای مغیلان مشکل آبرسانی داریم و اگر چه آبرسانی بوسیله انجام میشود ،‌اما کافی نیست و الان مدت بیست روز است که فقط ده سرویس آبرسانی به روستا انجا‌م شده که جوابگوی مصرف مردم نیست.
آبرسانی به روستای مغیلان،سه برابر سهمیه انجام می شود
مدیر آبفار زیرکوه در پاسخ به خواسته های اهالی روستای مغیلان گفت:با کمال احترام به همه اهالی محترم و سخت کوش این روستا،آبرسانی به روستای مذکور یک بار از قناتی در بالا دست روستا انجام گردیده که متاسفانه به دلیل خشکسالی ۱۷ ساله و کم شدن آب قنات اهالی این روستا با کمبود آب مواجه شدند.
علیرضا غلامحسینی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه منطقه کوهستانی بوده و منابع آبی مطمئن در دسترس نمی باشد چاره ای بجز انتقال از مناطق دور دست با هزینه بالا نبوده و چندین سال است که روستا راکد و قبض آب صادر نمی گردد.
مدیر آبفار زیرکوه اذعان داشت:مشکل کمبود آب روستای مغیلان مثل ۲۳ روستای شهرستان و ۴۰۰ روستای استان خراسان جنوبی با تانکر سیار تامین می گردد .
آبرسانی به مغیلان در دست اقدام است/مردم صرفه جویی کنند
وی ادامه داد:از آنجایی که آبرسانی بر اساس اولویت به روستاهایی که تا کنون آبرسانی نشده ،جمعیت،فاصله و هزینه های آبرسانی تعیین میگردد لذا با مساعدت فرمانداری شهرستان جزو پروژه پیشنهادی سال ۹۶ این امور بوده و مراحل مقدماتی از قبیل مطالعات اولیه ،موافقت نامه ،نقشه برداری و…در دست اقدام بوده و در صورت تامین اعتبار مراحل اجرایی شروع خواهد شد.
غلامحسینی گفت: در حال حاضر بیش از سه برابر سهمیه هر خانوار به روستای مغیلان آب حمل می گردد که تنها با صرفه جویی در مصرف آب از تضییع حقوق همشهریان جلوگیری خواهد شد.
گفتنی است روستای مغیلان با 78 خانوار و 285 نفر جمعیت در فاصله 23 کیلومتری شهر زهان ، شهرستان زیرکوه قرار دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا