عمومی

250 مدرسه علمیه زیرپوشش انجمن حامیان توسعه حوزه‌ها هستند

مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه کشور گفت: در حال حاضر بیش از 250 مدرسه علمیه خواهر و برادر زیر پوشش انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه قرار دارد.

مصطفی امین‌منصور عصر امروز در حاشیه بازدید از حوزه علمیه ثامن‌الائمه شهر حاجی‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آیات و روایات زیادی در مورد خیرات به ویژه در ماه مبارک رمضان وجود دارد و امید است این روایات ملکه ذهن همه متدین باشد.
مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: مدارس علمیه باید بستری برای تربیت علما و فضلای آینده باشد زیرا صیانت و گسترش اسلام یکی از وظایف اصلی حوزه‌های علمیه است.
امین‌منصور با بیان اینکه طلب فهم احکام دین یکی از مطالبات جدی متدینین است، خاطرنشان کرد: احیای سنت حسنه درس مکاسب یکی از درخواست‌های بازاریان تهران بود که در این راستا نخستین کلاس درس مکاسب در مدرسه علمیه مجد تهران برگزار شد.
مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمن تاکید کرد: در حال حاضر کشور ما با هجمه‌های فکری و اندیشه‌های ذهنی منحرف که به ناحق ترویج داده می‌شود مواجه شده و یکی از مراکز اصلی مبارزه با این هجمه‌ها و افکار منفی حوزه‌های علمیه است.
وی به مشکلات موجود بر سر راه حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: بسیاری از مشکلات مادی توسط خیران حل و فصل شده و در حال حاضر بیش از 250 مدرسه علمیه خواهر و برادر زیر پوشش انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه قرار دارد.
امین‌منصور تصریح کرد: انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه با هدف افزایش ظرفیت حوزه‌های علمیه در پذیرش طلبه و تسهیل تحصیل طلبه‌ها در این حوزه‌ها با کمک جامعه خیران کشور فعالیت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: پیشرفت امور کار خیر در بسیاری از موارد از جمله مدرسه‌سازی تقریبا به حد اشباع رسیده و از آنجا که روحانیون به دلیل نجابتی که دارند کمتر به فکر مطرح کردن مشکلات حوزه کاری خود هستند، این انجمن پیگیری امور و جذب خیران جهت حوزه‌های علمیه را در دستور کار خود قرار داده است.
مدرسه علمیه ثامن‌الائمه شهر حاجی‌آباد یکی از مدارس خیرساز کشور است که در حال حاضر بیش از 70 طلبه در آن مشغول به تحصیل هستند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا