عمومی

5 هکتار گندم دیم توسط بسیجیان زیرکوه درو شد

بسیجیان زیرکوه در یک اقدام جهادی 5 هکتار گندم دیم متعلق به یک پدر شهید را درو کردند.

به گزارش زیرکوه نیوز؛ با طلوع خورشید درخشش خوشه های طلایی رنگ گندم در دشتی به وسعت 5 هکتار آغاز می شود . خوشه هایی که قرار است امروز در یک کار جهادی به دستان توانمند بیش از 150 بسیجی شهرستان زیرکوه برداشت شود.
حضور پرشور بسیجیان با لباسهای یک دست و چفیه هایی که بر سر و صورت بسه اند یاآور روزهای حماسه 8 سال دفاع مقدس است.
همه آمده اند. اکثرا نوجوانان و جوانانی هستند که آن روزها و در اوج بحرانهای جنگ تحمیلی حماسه سازان اصلی صحنه ها بوده اند و امروز نیز در سنگری دیگر و در جبهه کار و تلاش و همکاری پرچمدار صحنه اند.
حضور فرمانده و پرسنل ناحیه سپاه زیرکوه در کنار بسیجیان صفا و صمیمیت این کار و تلاش را بیشتر می کندو سرودهای حماسی و انقلابی که در حین کار و تلاش توسط بسیجیان خوانده می شود حس و حال عجیبی را ایجاد کرده است.
امروز قرار است به همت بسیجیان شهرستان زیرکوه 5 هکتار گندم زار دیم مربوط به پدر یکی از شهدای جنگ تحمیلی برداشت شود.
حجت الاسلام حسین رحیمی یکی از روحانیونی که با لباس مقدس روحانیت در جمع بسیجیان حضوردارد علت این حضور را اینگونه بیان می کند: کار جهادی پست و مقام نمی شناسد و همانگونه که رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس خالصانه حماسه آفریدند و شهدای ما برای باروری درخت تنومند انقلاب خون خود را نثار کرده اند این کمترین کاری است که امروزمی توان برای خانواده یک شهید انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: وقتی شهدای ما از جان خود گذشتند این وظیفه ماست تا برای خانواده شهدا آنچه در توان داریم به کاربندیم و خدمت به خانواده شهدا برای ما یک افتخاری بزرگ است.
شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه که در جمع بسیجیان حضور دارد و پابه پای آنها مشغول برداشت محصول است اینگونه می گوید: شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند و این وظیفه ذاتی ماست که به یاری خانواده شهدا بشتابیم.
حسین میری خاطرنشان کرد: این اردوی جهادی یک روزه با شرکت 150 نفراز بسیجیان و پرسنل حوزه مقاومت امام خمینی (ره) شهرستان و گردان ششم پیاده امام حسین (ع) جهت برداشت محصول پدر یکی از شهدای شهرستان برگزار شده است.
وی تصریح کرد: از آنجا که پدر این شهید والامقام پیر و ازکارافتاده می باشد و توانایی برداشت محصول خود را ندارد بر آن شدیم تا به همت بسیجیان در این کار جهادی و خداپسند محصول ایشان را برداشت نمائیم.
میری از حضور گروههای جهادی متعدد در شهرستان خبرداد و افزود: گروهای جهادی متعددی در مباحث مختلف به نقاط محروم شهرستان اعزام شده اند و درحال حاضر یک گروه جهادی در روستای همت آباد و چشمه بید با رویکرد اقدامات فرهنگی مشغول فعالیت است.
فرمانده ناحیه سپاه زیرکوه ادامه داد: به همت یک گروه جهادی و با همکاری کمیته امداد شهرستان عملیات ساخت منزل مسکونی برای یک فرد بی سرپرست در روستای گمنج آغاز شده است.
وی از حضور گروه جهادی در روستای شوشک شهرستان خبرداد و گفت: این گروه جهادی با همکاری اداره آبفار شهرستان جهت اجرای پروژه آبرسانی به این روستا اعزام خواهند شد .
میری با بیان اینکه در روستای پیشبر نیز گروه جهادی با رویکرد فرهنگی حضور دارد خاطرنشان کرد: گروههای جهادی از داخل و خارج شهرستان و حتی خارج از استان به مناطق محروم اعزام می شوند و به مدت 7 روز در جهت محرومیت زدایی و اقدامات فرهنگی به فعالیت می پردازند.
از اینکه جوانان را در کنار خانواده شهدا می بینم خوشحالم.
کار و تلاش ادامه دارد و برداشت بیش از 2 تن گندم دیم در کمتر از چند ساعت با کار گروهی و تلاش و همت بسیجیان شهرستان به پایان می رسد.
در این میان نگاههای شادمان پیره مردی که کارگردان اصلی این صحنه است و اشک شوقی که از چشمان این پیرمردسرازیر شده است دیدنی است.
حجی عابدینی پدر شهید حمزه عابدینی که این روزها بیش از 70 بهار از عمر خود را گذرانده است از حضور بسیجیان خوشحال است و میگوید: از اینکه جوانان را در کنار خانواده شهدا می بینم خوشحالم.
این پدر شهید که خود از رزمندگان سرافراز جنگ تحمیلی است خاطرنشان کرد: روزهای جنگ تحمیلی هم همینگونه جوانان و نوجوانان در کنار بزرگترها مبارزه می کردند و آن روزها هم با دیدن جوانها در کنار بزرگ ترها خوشحال می شدم.
وی از همت بسیجیان در برداشت محصولش تشکر کرد و بیان داشت: اگر قرار بود این کار توسط خودمان انجام شود بین 20 روز تا یک ماه طول می کشید اما امروز با حضور پرشور این جوانان بسیجی در عرض چند ساعت این محصول برداشت شد.
پدر شهید عابدینی اینگونه دعاکرد: امیدوارم همکانگونه که بسیجیان با همت خود ریشه های گندم را درو کردند ریشه های استکبار و دشمنان نظام را هم دروکنند.
چهار نسل در کنار هم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا