عمومی

634 خانوار شهرستان زیرکوه مستمری بگیر بهزیستی هستند

رئیس اداره بهزیستی زیرکوه گفت: در حال حاضر به تعداد 1500 خانوار زیرکوهی تحت پوشش بهزیستی هستند و از این تعداد 634 خانوار از بهزیستی مستمری ماهیانه و خدمات غیر مستمر دریافت می کنند و مابقی هم تنها از خدمات غیر مستمر بهزیستی بهره مند می شوند.

محمد بارانی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت: در حال حاضر به تعداد 1500 خانوار زیرکوهی تحت پوشش بهزیستی هستند و از این تعداد 634 خانوار از بهزیستی مستمری ماهیانه و خدمات غیر مستمر دریافت می کنند و مابقی هم تنها از خدمات غیر مستمر بهزیستی بهره مند می شوند.
رئیس اداره بهزیستی زیرکوه خاطرنشان کرد:حوزه توانبخشی بهزیستی زیرکوه به 1267 معلول و سالمند خدماتی از قبیل کمک هزینه درمان، کمک هزینه تحصیل، ایاب و ذهاب، کمک بلاعوض مسکن، کمک خرید جهیزیه،مناسب سازی مسکن،محل کار و اتومبیل،ایجاد اشتغال،پراخت کمک هزینه حق پرستاری و نگهداری و… ارائه می دهد، که در سال گذشته بالغ بر4میلیارد و94میلیون و28هزار و 768ریال در این زمینه هزینه شده است.
وی، همچنین با اشاره به اینکه از این تعداد ، 332نفر معلول ذهنی،363 نفرمعلول جسمی حرکتی،219 نفرمعلول بینایی،191نفر معلول شنوایی و 110 نفرمعلول اعصاب و روان هستند ، گفت: 3 مرکز غیردولتی در حوزه توانبخشی وجود دارد که در مجموع 76 معلول و سالمند از خدمات این مراکز از قبیل آموزش،نگهداری،توانبخشی و.. بهره‌مند می شوند، که در سال گذشته بالغ بر3میلیارد و 80میلیون ریال یارانه دولتی به این مراکز پرداخت شده است
بارانی گفت: حوزه اجتماعی بهزیستی زیرکوه به 300زن سرپرست خانوار و 60 یتیم خدماتی از قبیل ودیعه مسکن،کمک به زنان و دختران در معرض آسیب، کمک به سلامت جسمی زنان،پرداخت شهریه و کمک هزینه غذای گرم به مهدکودک ها،پرداخت کمک هزینه نگهداری،کمک هزینه تحصیل، کمک هزینه درمان، ایجاد اشتغال و…ارائه می دهد، که در سال گذشته بالغ بر10 میلیارد و 38 میلیون و 173 هزار ریال در این زمینه هزینه شده است.
این مسئول ادامه داد: حوزه اجتماعی در بخش غیر دولتی، دارای 40مهدکودک با ظرفیت جمعا 1150کودک، یک مرکز نگهداری فرزندان دختر بی سرپرست با ظرفیت 16نفر و یک کلینیک مددکاری است که در سال گذشته بالغ بر9میلیارد و 328 میلیون و862 هزار و726 ریال جهت ارائه خدمات نگهداری ،آموزشی، مددکاری و مشاوره به آنها یارانه دولتی پرداخت شده است.
وی در پایان با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار از جمله راه های توانمندسازی، استقلال و خودکفایی معلولان، زنان سرپرست خانوار و مددجویان است، گفت: بهزیستی در سال گذشته برای53نفر از جامعه هدف اشتغال در زمینه هایی چون کشاورزی، دامپروری، پوشاک، عطاری، لباس فروشی، سوپر مارکت، پارچه فروشی و…ایجاد کرده که بالغ بر 5میلیارد و820 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی در این خصوص تشریح کرد: از این تعداد 34 نفر معلول مبلغ 3میلیارد و 750 میلیون ریال، 9 زن سرپرست خانوار 840 میلیون ریال و 10 نفر معتاد بهبود یافته یک میلیارد و 230 میلیون ریال تسهیلات اشتغال دریافت ‌کردند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا