عمومی

75 درصد کارمندان اداره بنیاد مسکن زیرکوه،باستانی کارند

75 درصد کارمندان اداره بنیاد مسکن زیرکوه،باستانی کارند

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،ورزش باستانی یکی از ورزشهای ملی و مذهبی ایرانیان است که به سبب معنویت و آداب و رسوم خاصی که در این ورزش وجود داردعلاقه مندان خاص به خود را دارد.
به جهت پیشینه و سابقه مذهبی که در استان خراسان جنوبی وجو دارد،ورزش باستانی یکی از ورزش های پرطرفدار در این استان است و در این میان رونق این ورزش ملی و مذهبی در شهرستانهای استان نیز به چشم می خورد.
در این میان در شهرستان زیرکوه نیز با وجود محروم بودن ورزشکاران از فضای مختص ورزش باستانی،این ورزش جایگاه خاصی دارد و علاقه مندان زیادی با وجود مشکلات فراوان و کمبود امکانات به این ورزش روی آورده اند.
اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زیرکوه یکی از اداراتی است که 75 درصد پرسنل آن به ورزش باستانی می پردازند و یکی از پرسنل این اداره نیز از مربیان ورزش باستانی است.
قاسم قائم پناه مربی و ورزشکار باستانی کار و کارمند اداره بنیاد مسکن شهرستان زیرکوه در این خصوص گفت:ورزش باستانی ،به عنوان فوق برنامه کارمندان بنیاد مسکن زیرکوه قلمداد می شود .
وی که از مربیان این ورزش است،خاطرنشان کرد:اینجانب این ورزش را به طور تخصصی از سال 1376 شروع کرده و در این مدت،مدیریت اداره بنیاد مسکن شهرستان نیز در کنار بنده حضور فعالی در ورزش باستانی داشته است.
قائم پناه ،تصریح کرد: درشهرستان مرزی زیرکوه علیرغم اقداماتی که از طرف فرمانداری و اداره ورزش و جوانان در خصوص احداث گود باستانی در سایت مسکن مهر شهر حاجی آباد صورت گرفته،اما متاسفانه این گود بعد از گذشت چندین سال هنوز به بهره برداری نرسیده است ،اما همچنان این ورزش در شهرستان فعال است.
این مربی ورزش باستانی گفت: بنده اعلام آمادگی خود را به اداره ورزش و جوانان شهرستان هم اعلام کرده ام و در راه توسعه ورزش باستانی در شهرستان زیرکوه هر کاری از بتوانم انجام می دهم.
وی خاطرنشان کرد: ورزش باستانی بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری به عنوان ورزش ملی و مذهبی کشور شناخته می شود و خوشبختانه خراسان جنوبی در این ورزش پیشرفت های بسیار خوبی داشته است و یکی از قطب های ورزش باستانی کشور محسوب می شود.
قائم پناه با بیان اینکه همه وسایل استفاده شده در ورزش باستانی به عنوان نمادهایی از فرهنگ و آداب و رسوم ملی ایرانیان است،ادامه داد:با توجه به معنویت خاصی که این ورزش دارد باید این ورزش به صورت پایه ای از مدارس شروع شود تا فرهنگ این ورزش در جامعه نهادینه شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا