عمومی

9 دی نشان دهنده بصیرت مردم بود/فتنه فراموش شدنی نیست

امام جمعه زیرکوه گفت:در 9 دی یک حادثه ای در کشور بوجود آمد که بصیرت و آگاهی مردم را نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا صبح امروز در جلسه برنامه ریزی برگزاری مراسم 9 دی ،با اشاره به این فتنه 88،اظهارداشت:مسولان بایدبدانند 9 دی بسیار مهم است زیرا در فتنه 88 یک پدیده شوم آمد و ارزش های نظام را زیر سوال برد.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه 9 دی روز بسیار بزرگی است،خاطرنشان کرد:در این روز یک تاریخی در انقلاب اسلامی بوجود آمد که بصیرت و آگاهی مردم ایران را نشان داد.
وی بااشاره به عوامل بوجود آمدن فتنه 88، گفت . اینها دنبال از بین بردن اصل اسلام و زدن ریشه ولایت بودند.
مرتضائی نیا ،بیان داشت:در فتنه 88 بیش از 30 نفر شهید و بیش از 800 نفر جانباز شدند وچه کسی می خواهد جوابگوی اینها باشد.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه هر فتنه ای که بوجود آید، تاریکی می آورد،گفت:فتنه 88 از سال 76 با برنامه ریزی شروع شده بود و میرحسین موسوی و کروبی و تقلب بهانه ای برای آشوب بود و هدف اصلی آنها اسلام و رهبری بود.
وی اظهارداشت:یک اتفاقی که در فتنه 88 بوجود آمد این بود که قرار بود یک ظلمی به نظام و انقلاب صورت گیرد اما مردم بیدار شدند و در نه دی پاسخ محکمی به فتنه گران دادند.
مرتضائی نیا با اشاره به جنگ جمل و نقش طلحه و زبیر در این جنگ،اذعان داشت:در فتنه 88 هم یاران امام دنبال فتنه بودند و هاشمی و خاتمی نقش طلحه و زبیر را داشتند و جرم و جنایتی که اینها کردند کس دیگری انجام نداد.
امام جمعه زیرکوه تاکیدکرد:قبل از فتنه 88 نامه هاشمی و خطبه هاشمی رفسنجانی آتش را شعله ور کرد .
وی تصریح کرد:درست است سران فتنه زندانی هستند اما فتنه هنوز جریان دارد و هنوز هم فتنه گری می کنند اما عده ای می گویند اینها یاران امام هستند.
مرتضائی نیا با بیان اینکه فتنه هنوز ادامه دارد،گفت:امثال بهزاد نبوی ها،خوئی ها،سروش ها و … هنوز هستند بنابراین فتنه هنوز هست و وجود دارد و ما باید آگاه باشیم و دقت کنیم.
امام جمعه زیرکوه اذعان داشت:اینکه 9 دی رارروز بصیرت می نامندکافی نیست و باید بصیرت را در خود و در مردم متجلی کنیم زیرا فتنه گران هنوز هم وجود دارند و هنوز هم دنبال فتنه گری هستند.
وی با بیان اینکه بعضی ها دم از فراموش کردن فتنه می زنند،تاکید کرد:فتنه براندازی نظام بود و فراموش شدنی نیست وباید اینها به مردم گفته شود.
مرتضائی نیا با بیان اینکه ما هر چه داریم از اسلام و لایت است،گفت:اینها به دنبال زدن اسلام و لایت بودند و این فراموش شدنی نیست.
امام جمعه زیرکوه،خاطرنشان کرد:عمق فاجعه و حادثه وفتنه بسیار گسترده و عظیم است باید اینها بررسی شودو مسؤولان باید روشنگری کنند و ابعاد و زوایای این فتنه را بیان کنند.
وی تاکید کرد:امروز اگر خواسته باشیم از گرداب فتنه ها بیرون بیاییم باید دست خود را در دست ولایت بگذاریم و اگر می بینید عمارها موفق شدند دلیلش این است که دستشان در دست ولایت بود.
مرتضائی نیا با بیان اینکه باید نگاهمان به نگاه رهبری و دستمان در دست ولایت باشد،بیان داشت:امروزبه جایی رسیده ایم که استاندار می گوید یادواره شهدا برگزار نشود در حالی که ما مدیون خون شهدا هستیم وهرچه داریم از برکت خون شهداست.
امام جمعه زیرکوه تاکیدکرد:در نه دی بصیرت گونه دست در دست ولایت وارد میدان شویم و 9 دی ما با تجلی وروشن گری و بصیرت باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا