عمومی

90 درصد مشکل زمین های روستای محمد آباد حل شده است/واگذاری زمین به متقاضیان ظرف دو ماه آینده

مدیر بنیاد مسکن زیرکوه با بیان اینکه 90 درصد مشکل زمین های روستای محمد آباد حل شده است،گفت: امیدواریم حداکثر تا دوماه آینده بحث واگذاری زمین در روستای محمد آباد شروع شود.

مهندس فرخی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز با اشاره به وضعیت زمین های مسکونی در روستای محمدآباد زیرکوه ، اظهارداشت:اراضی توسعه و کل پلاک روستای محمد آباد در تملک بنیاد مستضعفان است و در بحث تملک اراضی اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ناچار است زمین مورد نیاز را از بنیاد مستضعفان تحویل بگیرد.
مدیر بنیاد مسکن زیرکوه خاطرنشان کرد: طبق ضوابط بنیاد مستضعفان، این نهاد فقط زمینی را می تواند به ما تحویل بدهد که رسما مالکیت آن قطعی شده باشد و دارای سند مالکیت باشد که پیگیری های لازم در این خصوص انجام شد و یکی دو قطعه با همکاری اداره ثبت مشخص گردید و در کمیسیون مطرح شد و در حال حاضر وارد مرحله توافقات شده است.
وی ادامه داد:توافقات مورد نیاز با بنیاد مستضعفان انجام شده و منجر به تنظیم صورتجلسه گردیده است که این صورتجلسه هم ابلاغ شده است و در مجموع توافقات اولیه با این نهاد انجام و در حال حاضر در حال تهیه طرح تفکیکی قرار دارد.
فرخی با بیان اینکه طرح تفکیکی در حال حاضر در دست تهیه است،اذعان داشت:این طرح در نهایت تا 20 روز آینده ابلاغ خواهد شد و بعد از ابلاغ طرح،طبق افراد واجد شرایطی که معرفی شده است ،واگذاری زمین انجام خواهد شد.
مدیر بنیاد مسکن زیرکوه گفت:امیدواریم تمام مراحل آماده سازی طرح تفکیکی،تصویب طرح و مرحله واگذاری زمین ظرف مدت 45 روز آینده به انجام برسد و ما بتوانیم زمین مورد نیاز اهالی را به آنان واگذار نمائیم.
وی به وضعیت واگذاری زمین در این روستا اشاره کرد و بیان داشت: از سال 1376 تا کنون چون محدودیت واگذاری زمین در روستای محمد اباد وجود داشته و ملک متعلق به بنیاد مستضعفان بوده است،عملا این روستا توسعه نیافته و ما هیچگونه واگذاری زمین در این روستا نداشته ایم که این امر باعث شده است تا حجم زیادی از متقاضیان مسکن اعم جوانانی که در شرایط ازدواج و تامین مسکن قرار گرفته اند و هم افرادی که مجددا از شهر ها به زادگاه خود برگشته اند و قصد سکونت در این روستا را دارند، پشت نوبت واگذاری قرار گیرند.
مدیر بنیاد مسکن زیرکوه خاطرنشان کرد:دو روستای محمد آباد و حسین آباد خانم در کنار یکدیگر و به صورت به هم پیوسته قرار دارد و با توجه به مشکل زمین در روستای محمد آباد و مالکیت زمین های این روستا توسط یک نهاد دیگر، بر اساس سیاست های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،طرح توسعه این روستا در ورودی روستای حسین آباد دیده شده و زمین مورد نیاز نیز تهیه گردیده است ، اما بخاطر برخی مسائل حاشیه ای و بومی مردم حاضر نیستند از این روستا به روستای دیگر نقل مکان کنند و این امر باعث مشکلات شده است.
وی ادامه داد:ما در سال 90 طرح هادی روستای محمد آباد و حسین آباد را به شکل تجمعی تهیه کرده ایم و چون از محدودیت زمین در روستای محمذ آباد اطلاع داشتیم و چهار طرف این روستا مکحدود به اراضی کشاورزی است ، و از طرفی اراضی دولتی در محدوده روستای حسین اباد قرار داشت،تصمیم گرفته شد به جهت همجواری دو روستا به صورت تجمعی توسعه دو روستا در یک سایت تجمعی دیده شود و این کار انجام شد و عملا از سال 1390 مشکل زمین در این روستا نداشتیم اما به دلایل بومی مردم حاضر نشدند از این موضوع استقبال کنند .
فرخی با بیان اینکه درخواست و تقاضای مردم محمد آباد نیز به حق و منطقی بود،گفت: این درخواست منطقی بود که باعث شد تا به یک گزینه دیگر ورود پیداکنیم و آن گزینه دیگر،دریافت زمین از بنیاد مستضعفان بود که توافقات حاصل شده است و امیدواریم حداکثر تا دوماه آینده بحث واگذاری زمین در روستای محمد آباد شروع شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا